Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zuioch

    aktív tag

    Üdv. Mindenkinek!
    Tanácsot szeretnék kérni monitor vásárlás ügyében. (az összefoglalót elolvastam :) )
    ..
    Idős embernek venném, aki a következő dolgokra használja a gépet:
    Pasziánsz, sakk és internet, főleg híroldalak böngészése, néha youtube. Ennyi.

    Fő prioritás az éles kép amennyire lehet, a nagy ikonok! (annyira már nem patent a látása)
    (a gép egy régi AMD 1.8 alaplapi videó kártyával, szóval sima VGA kábellel lesz összekötve, jelenleg egy Samsung 17" CRT van rákötve.)

    A költségvetés szűkös, kb: 25.e (csodát nem várok ennyiért, de ez a keret és pont)
    Ebből az árból az AQUA-nál ezt néztem ki: 20" LG 20EN33S-B LED ( 23.990.-)

    A gondom a következő:

    A jelenlegi 17"-ost 1024x768-ban használja. Az ikonok egész jó méretűek.
    A 20" ajánlott felbontása 1600x900. Azt nem szeretném, ha ezen az ikonok kisebbek lennének a felbontás miatt, mint a 17"-nál, mert akkor az egész csere nem ért semmit.

    Ugyan le vagyok maradva én is monitor ügyben (laptopot használok évek óta), de úgy tudom hogy ha kisebb felbontásra teszem az ajánlottnál, akkor meg homályosabb lesz a kép... megint csak ugyanott vagyunk.

    Tehát az első kérdés, a fent leírt keretből az említett LG jó választás-e, avagy mit ajánlotok helyette?

    Második, hány colos monitort nézzek, hogy legalább kisebbek ne legyenek az ikonok?
    Egy 19"-s-nál 1366 x 768 az ajánlott. Ikon-nagyság szempontjából lehet jobban jön ki az illető, mint a 20"-al?

Új hozzászólás Aktív témák