Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zack

    nagyúr

    válasz agent_k #32171 üzenetére

    Nekem volt S-MVA is és IPS is. A kontraszt arány kb. háromszoros az MVA-nak. 3000:1 kontra 1000:1-hez.
    Tehát a feketét valóban feketének fogod látni a színek reprodukciója viszont gyengébb. Játékoknál sokat panaszkodnak MVA esetében relatív nagy után húzásra, de szerintem ez csak gyártó, és típus függő, milyen elektronikát használnak.
    A legjobb ha tényleg kipróbálsz ilyet is meg olyat is, annak a célnak megfelelően ahogy otthon is használnád.
    Tudtommal az MVA-t már nem fejlesztik, ellenben mivel az IPS jelenleg a csúcs, azt igen. MVA 3-4 éve élte virágkorát...
    Filmnézéshez jobb a magas kontraszt arány, tehát ha sokat akarsz filmezni, akkor arra jobb lehet az MVA. Az se mindegy mennyire szoktál sötétben gépezni. Ha nem, akkor a fekete mélysége kevésbé lesz zavaró, ellenben ha sötét környezetben használnád, nagy élmény olyan feketét látni, aminek szürkés feketéje nem világít ki a sötétből.

    Öszvér megoldás lehet esetleg egy IPS LED monitor. Én az IPS277L-nél mélyebb feketét tapasztalok mint a DELL U2711-nél.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Új hozzászólás Aktív témák