Hirdetés

2019. augusztus 22., csütörtök

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-05-20 14:13:20

PROHARDVER!

Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2019. 05. 19.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

(#62551) poirot

poirot
(aktív tag)

Sziasztok !

1990 évek óta van PC-m. Ezt csak azért írom, hogy akkor még voltak olyan egerek, amire teljesen rá tudtam tenni a tenyeremet.

Mostanában nem találok olyan egeret.

Nekem egy "hatalmas", kézresimuló, WIFI-s, 3 gombos egér kellene.

Semmi csicsa, két nyomó gomb, görgő ennyi. Böngészés, word, excel, semmi játék.

Tudtok egy nagy-nagy WIFI-s egeret ajánlani?

Köszönöm a válaszokat.

(#62552) Cyrin válasza poirot (#62551) üzenetére

Cyrin
(addikt)

Én ilyet használok, nagyon kényelmes. Játékon kívül mindenre jó.
WIRELESS TRACKBALL M570

(#62553) h1mpi válasza TeebyKay (#62550) üzenetére

h1mpi
(nagyúr)

Ha nem ebayről rendelsz, 20 alatt nem igazán van sokkal normális egér ahogy eddig láttam, esetleg akcióban néha napján.

"I'm not going to be a rockstar, im going be a legend" - Freddie

(#62554) Vanir válasza Cyrin (#62552) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

+1 erre, sima egér nem igazán lesz ekkora wireless-ből.

Szakmai kérdésre az adott topikban válaszolok, privátban kérlek ne keressetek ilyen ügyekben!

(#62555) sNk77

sNk77
(tag)

Sziasztok, a Roccat LUA egy QCK+ on minden gond nélkül működik ahogy kell ? Nincsenek olyan problémái mint a S3888-as szenzornak, hogy elmászik ? A válaszokat előre is köszönöm.

(#62556) Vanir válasza sNk77 (#62555) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Nem tudunk róla, hogy ilyen probléma lenne vele.

Szakmai kérdésre az adott topikban válaszolok, privátban kérlek ne keressetek ilyen ügyekben!

(#62557) TeebyKay válasza h1mpi (#62553) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

16db 20ezer alatti egér van csak itthonról az ajánlóban. Palmosat tényleg csak keveset kapni olcsóbban, de a 20ezer forintos egeret akkor se sorolnám az olcsóbbak közé.

Aztán lehet hogy csak én vagyok csóró :D

[ Szerkesztve ]

(#62558) Vanir

Vanir
(Topikgazda)

Kicsit frissítettem az összefoglalós ajánlót. Roccat Kone EMP belekerült, az outdated cuccokat pedig átjavítgattam.
Jaffa majd ha lesz időd akkor az összefoglalóba mehet a Nixeus Revel és az EMP is. :)

(#62559) k-adi válasza TeebyKay (#62550) üzenetére

k-adi
(addikt)

Jó, nyilván, de a minőségnek ára van. Inkább fizetek picivel többet de akkor ne fél évet bírjon. :)

(#62560) Vakegérke válasza k-adi (#62559) üzenetére

Az A4Tech WOP-35 egeremet sokkal több, mint 10 évig használtam, soha semmi baja nem volt. Lehet lehurrogni, de az tény, hogy nem az ára mondja meg valamiről, hogy jó, vagy sem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#62561) k-adi válasza Vakegérke (#62560) üzenetére

k-adi
(addikt)

Régen kevesebbért jobbat kaptál. Ma már nem ezt látom, legyen szó egérről vagy másról. Hidd el, én lennék a legboldogabb ha olcsón jó cuccokat lehetne venni, de manapság ritka az ilyen, az akció lesés nem az én stílusom.. persze biztos van 1-2 kivétel, de én általánosságban nem ezt látom

(#62562) belovary

belovary
(senior tag)

Szevasztok!

Meg is jött a cucc, és nem bántam meg, hogy ezt az "olcsóbb" verziót választottam.

Logitech G203 Prodigy

Eddig teljesen meg vagyok vele elégedve, és jó döntés volt ez a sima megszokott forma, mert kényelmes. Semmi extra, teszi a dolgát. Rendeltem hozzá egy SteelSeries egérpadot, így teljesen frankó az összhatás.
Kicsit szokatlan hogy itt éjszakai fényezik :DDD de amúgy nagyon letisztult, és igényes!
A letölthető program is korrekt, egyszerűm, és teszi frankón az is a dolgát.

Köszi mindenkinek!

Ui.: Nézegettem a beállításokat, milyen Dpi ajánlott? Listában néztem, nincs hozzá megadva. Tudom, hogy állítani lehet :) de gondoltam van ami alá, illetve fölé nem kell menni... 3200-ön van jelenleg.

(#62563) Vanir válasza Vakegérke (#62560) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

A régi cuccok sokkal jobban bírták.

(#62564) Vakegérke válasza k-adi (#62561) üzenetére

Most épp egy A4Tech X-710 egérke lapul a tenyerem alatt. Engedelmes, az persze kérdés, hogy kitart-e addig, mint az "őse". :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#62565) k-adi válasza Vakegérke (#62564) üzenetére

k-adi
(addikt)

Nekem is ilyen volt, én pont A4 techről váltottam naos 7000-re :K nem rossz egér az a4, de nekem a görgője beakadt sokszor és a tripla kattintós gomb se volt az igazi.

(#62566) Vakegérke válasza k-adi (#62565) üzenetére

Használd egészséggel új barátodat. :)

(#62567) K1nG HuNp

K1nG HuNp
(senior tag)

Megjött az új rágcsáló, zowie za13. Atyavilág, nem gondoltam volna, hogy ENNYIRE kicsi, de amúgy príma, kézreáll. Desktopon nagyon kevés a 400 DPI, ha 800on használom attól még nem lesznek gondok ugye?

Everything written more than 5 minutes ago is now legacy code.

(#62568) Vanir válasza K1nG HuNp (#62567) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Mi gond lenne vele? :U

(#62569) K1nG HuNp válasza Vanir (#62568) üzenetére

K1nG HuNp
(senior tag)

Irtátok már sok egérhez, hogy ha nem a legkissebb DPI opciot hasznaljuk akkor elkezd szar lenni, kihagy stb.

(#62570) xEon1337 válasza K1nG HuNp (#62569) üzenetére

xEon1337
(senior tag)

Én kénytelen voltam 400 DPI-re venni most a G403-at is, mert különben használhatatlanul gyors lenne a default (6/11) Win beállítással.

Szerk.: 1080p felbontás mellett.

[ Szerkesztve ]

Less but Better.

(#62571) kemotox válasza K1nG HuNp (#62569) üzenetére

kemotox
(őstag)

Valamit félreértettél. Arról van szó, hogy általában egy "igazi" felbontása van a szenzoroknak, ott a legjobb. De alatta-fölötte kicsivel még nem szoktak bajok lenni. Van olyan egér ahol ez a felbontás 400, 800, de van ahol 1800. Szenzora váltogatja.

[ Szerkesztve ]

(#62572) Vanir válasza K1nG HuNp (#62569) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

A Rival 100-ra írtuk egyedül, és ott is még elfogadható az 1000...

(#62573) Vanir

Vanir
(Topikgazda)

Nem akartam megint ezt a topikot ezzel szemetelni, de viszonylag régen volt mutasd az asztalod, szóval: küldjétek ide a setupokat. :D

(#62574) Speedy23451

Speedy23451
(csendes tag)

Üdv!
Adott egy Logitech G400S egér ami feltehetően mikrókapcsoló cserére szorul a főgombok alatt.A mikro kapcsolókat megvásárolnám de szerszám és kézügyesség hiányában nem tudom a cserét megoldani.Ezért olyan embert keresnék Tokaj-Szerencs-Sárospatak vonzáskörzetében aki ezt megtudná nekem csinálni.Aki tud ebben segíteni vagy ismer olyat aki tud az írjon pm-et.Előre is köszönöm. :)

"Nem olyan rossz,mintha kétszer olyan rossz lenne" :D PÜ-re illik válaszolni ! :)

(#62575) ribizly válasza TeebyKay (#62550) üzenetére

ribizly
(veterán)

Ez ugye nézőpont kérdése.
k-adi is bizonyára úgy áll hozzá, hogy ez egy céleszköz, amit nagyon sokat használ és ha biztosítja azokat a "szolgáltatásokat", amik Neki fontosak, valamint tartós, megbízató akkor nincs sok választás... :(
Meg nem néhány napra választ a legtöbb ember egeret. :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•| [Eladó] Lake People G103-S erősítő |•|

(#62576) lionskull

lionskull
(tag)

Egerek szervizelésével ki foglalkozik? Van egy Qpad 8k-m de elég hamar megadta magát a görgő alatti mikrokapcsolója.

(#62577) K1nG HuNp válasza Vanir (#62573) üzenetére

K1nG HuNp
(senior tag)

A te pre-BenQ ZA13-ad nem recseg akkor ha a logó felett egy picivel nyomkodod?

(#62578) TeebyKay válasza K1nG HuNp (#62577) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

És ha pókjárásban a bosszúállók főcímdalát fütyölöd és közben 180 fokban hátratekered a fejedet akkor nem fáj a nyakad? ;]

(#62579) Vanir válasza K1nG HuNp (#62577) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

De, egy minimálisan, de abszolút nem zavaró.

(#62580) Suprax5

Suprax5
(csendes tag)

Sziasztok!

1. Mennyi a keret? 20000 Ft
2. Használtpiac, és / vagy eBay? Új
3. Mire használnád az egeret? játék
4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van? palm
5. Milyen érzékenységgel játszol / használod? 1000 - 2500
6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) oldalt kettő gomb a minimum.

Köszi

(#62581) TeebyKay válasza Suprax5 (#62580) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

Coolermaster Storm Alcor, Zowie Ec1-A/Ec2-A, Mionix Naos 7000, Razer Deathadder Chroma (vagy 3.5g ebayről). Esetleg Steelseries Rival 300 ha hatalmas kezed van.

[ Szerkesztve ]

(#62582) ribizly

ribizly
(veterán)

Szevasztok!

Lenne "egy" kérdésem:
Tegyük fel, hogy a Logitech g403 megfelel otthonra, gaming-re, de szertnék egy Zowie-t is kipróbálni és elsősorban a munkahelyen azt használni.

1. Mennyi a keret?
Nincs, tudom mennyibe kerülnek.

2. Használtpiac, és / vagy eBay?
Inkább itthonról, újat garanciával.

3. Mire használnád az egeret?
Mindenre. Munka, gaming (FPS).

4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van?
Jobb kéz, Palm grip, ~18-19 x 9 cm

5. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
800-1600

6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)
A bal oldalon legyen rajta plusz 2 gomb.
Eddig azt néztem, hogy a legközelebb az elvárásaimhoz az EC2-A lehet, de nem zárom ki, hogy az EC1-A vagy az FK1, esetleg valamelyik ZA is jó lehet.

Annyit tudok, hogy ezek nagyok (nyomják a tenyerem):
- Steelseries Rival 300
- Steelseries Sensei

Ezek pedig kicsik:
- Steelseries Kinzu
- Zowie FK2
- Roccat Kone pure

Mi a javaslat?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•| [Eladó] Lake People G103-S erősítő |•|

(#62583) Ant@ válasza ribizly (#62582) üzenetére

Ant@
(senior tag)

A G403 méretben kb félúton van a két EC között szóval szerintem az EC1-A-t kizárhatod.

[ Szerkesztve ]

(#62584) Vanir válasza ribizly (#62582) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

EC2-A / ZA12

(#62585) vzaza válasza xEon1337 (#62570) üzenetére

vzaza
(őstag)

Ezzel én is így vagyok, most vettem a G403-at, de használhatatlanul gyors még 2000 dpi-n is.
Biztos én nem értek valamit, de nem tudom mire jó akkor a 12000 dpi.
Ezen kívül (bár ez az én bajom) nem sok különbséget érzek a 12 éves MX510-emhez képest, sőt, mintha
a G403 sokkal bizonytalanabbul mozogna.

(#62586) ADAM1337 válasza vzaza (#62585) üzenetére

ADAM1337
(veterán)

800-1200dpi-n próbáld ki és a játék sens-et állítsd inkább.
Sokkal pontosabb és finomabb lesz.

(#62587) ribizly válasza Vanir (#62584) üzenetére

ribizly
(veterán)

Köszönöm a gyors választ! :R

Pont rászaladtam a logout-os za12 tesztre és módfelett tetszetős.
Mennyiben különbözik a piros és a fehér logo-s?

(#62588) Skullwipe válasza ribizly (#62587) üzenetére

Skullwipe
(senior tag)

(#62589) Vanir

Vanir
(Topikgazda)

Ajánló frissítve. :)

(#62590) ribizly válasza Skullwipe (#62588) üzenetére

ribizly
(veterán)

THX! :R
Akkor keresem bármelyiket. :)

(#62591) Vanir

Vanir
(Topikgazda)

Pixelnél akciósan 14k a fehér Rival 300.

(#62592) bogarfx

bogarfx
(aktív tag)

Sziasztok!

Lenne egy olyan gondom, hogy egy Razer Deathadder Chroma egér 10-30 percnyi használat után elkezd nem működni. Gombok és a görgő mennek, de a kurzor meg sem mozdul. Ami fura, hogy ha ilyenkor újra bedugom valamelyik usb-be, akkor megint megy egy darabig. Kipróbáltam már több gépen is, win7 és win10 alatt is, de mindenhol ezt produkálja. Tök fura, nem értem mitől van ez, elvileg ha nem jó lenne az érzékelője, akkor gondolom nem javulna meg attól, hogy újra bedugom az usb-be.
Külföldi amazonos vásárlás, így megszívtam vele, mert vagy visszaküldöm saját költségen nekik, vagy írhatok gondolom a gyártónak is, de valószínűleg nekik is el kellene postázni az egeret.
Esetleg valakinek valamilyen ötlet, hogyan lehetne orvosolni ezt a problémát? :)

[ Szerkesztve ]

(#62593) ribizly válasza bogarfx (#62592) üzenetére

ribizly
(veterán)

Asszem ezt az egér probléma topic-ban kellene megkérdezni, de tuti kéne, hogy ezekre szükség lesz:
* Milyen alaplap?
* Milyen USB-be dugod?
;)

(#62594) bogarfx válasza ribizly (#62593) üzenetére

bogarfx
(aktív tag)

Nem is tudtam, hogy van ilyen topic is, felteszem ott is a kérdésemet :)

(#62595) RohenHun

RohenHun
(csendes tag)

Sziasztok!

Ez elírás lehet árban, vagy itt tényleg ennyivel olcsóbb a Logitech G Pro? (12400 Ft)
[link]

(#62596) Vanir válasza RohenHun (#62595) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Kérdezd meg őket. :) De amúgy tudomásom szerint ha ennyiért írják, akkor ennyiért is kötelesek adni, szóval ennyiért erősen jó vétel - mondjuk a G203 szvsz jobb.

(#62597) ribizly válasza RohenHun (#62595) üzenetére

ribizly
(veterán)

Ilyenkor nem kérdezünk! :DDD
Netes vásárlás és csá. ;)

(#62598) radi8tor válasza RohenHun (#62595) üzenetére

radi8tor
(MODERÁTOR)

Tegnap rendeltem egyet iPonról. Ma átvehető. Kérdés Aqua-nak jutott-e még ennyiért. iPon reggelte már vissza írta az árát.

⭐ https://wellbe.hu

(#62599) RohenHun válasza Vanir (#62596) üzenetére

RohenHun
(csendes tag)

Nem egészen 1 hete vettem ugyaninnen akciósan Logitech G203-at 10390Ft-ért, csak elgondolkoztam, hogy kicseréljem-e +2000Ft-ért, de akkor hagyom. :D
Különben teljesen megvagyok elégedve a G203-al, csak úgy voltam vele, hogy hátha jobb lenne a G Pro, ha 20e felett szokott lenni az ára (tovább bírja a strapát esetleg vagy ilyesmi).

(#62600) radi8tor válasza Vanir (#62596) üzenetére

radi8tor
(MODERÁTOR)

Tényleg mitől drágább (jobb?) a G Pro mint G203?

⭐ https://wellbe.hu

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.