Hirdetés

2019. augusztus 21., szerda

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-05-20 14:13:20

PROHARDVER!

Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2019. 05. 19.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

(#62901) ribizly válasza Vanir (#62900) üzenetére

ribizly
(veterán)

Kár érte amúgy. A fejhallgatóik (cloud) meg a mechanikus billentyűzet is igen jó vétel. Ez inkább tűnik egy jó iparosunkra kategóriának.
Mondjuk én pont egy szimmetrikus kialakítást csináltam volna a helyükben és inkább másoltam volna valamelyik Zowie-t felülre kivezetett DPI váltóval meg customization bevezetésével.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•| [Eladó] Lake People G103-S erősítő |•|

(#62902) SP!T

SP!T
(addikt)

CeeSa le*ophat! ;]

(#62903) Vanir válasza SP!T (#62902) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Hát, ha ez a vágyad, írj neki. :DDD Amúgy komoly lett. :R

Szakmai kérdésre az adott topikban válaszolok, privátban kérlek ne keressetek ilyen ügyekben!

(#62904) juve600

juve600
(veterán)

üdv

Gigabyte M6900v2/ 2 hetes cucc,garis

ma gépet bekapcsoltam,furcsa volt mert lassú volt az egér
újraindítottam a gépet és már nem is érzékelte az egeret,próbáltam másik gépen,ott sem érzékeli az egeret

az alján a led világít,viszont a tetején lévők nem

ötlet ?

:R

(#62905) scott_free

scott_free
(senior tag)

hali,

van egy Logitech Mouseman Dual Optical egerem, nem mai darab, kb. 15 éves, tökéletesen működik, csak elég csúnya lett már a használattól, az oldalsó gumik lekoptak, a felülete elszíneződött, stb.

erről az egérről van szó:

van olyan - vezetékes - egér, ami hasonló formájú, ami méltó utóda lehetne?
(jelenleg egy Steelseries Sensei RAW-t próbálok, de nagyon szokatlan a fogása...)

(#62906) k.zozo.

k.zozo.
(tag)

Ha valakit érdekel, most MM-ban online rendelésnél 19e a G502 ingyen kiszállítással.

(#62907) ribizly válasza scott_free (#62905) üzenetére

ribizly
(veterán)

Ezek a méretei elvileg a mostani egerednek:
* Height:43.0 mm
* Width:124.0 mm
* Depth:68.0 mm
* Weight:105.0 g

Méreteit tekintve a leginkább a következőek tűnnek jónak az ajánlott táblázat alapján:

* Microsoft WheelMouse Optical 1.1
* CM Storm Alcor
* Mionix Avior 7000
* Mionix Avior SK
* Nixeus Revel
* Roccat Kova
* Zowie EC1-A
* Zowie FK
* Zowie ZA11
* Logitech G403 Prodigy
* Razer Deathadder
...
;]

Ez sajnos nem annyira egyértelmű, mint az elsőre tűnik, mert ez csupán a méret kérdését feszegeti, de akkor még szó nincsen arról, hogy milyen fogással használod, mire használod, stb. :(

Ezért kérlek töltsd ki az összefoglaló hogyan kérdezzek részét:
1. Mennyi a keret?
2. Használtpiac, és / vagy eBay?
3. Mire használnád az egeret?
4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van?
5. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•| [Eladó] Lake People G103-S erősítő |•|

(#62908) TeebyKay válasza juve600 (#62904) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

Itt se fognak rá hamarabb válaszolni mint az egér probléma topicban, sőt itt egyáltalán nem. Jó eséllyel megpusztult egyébként a jószág és mivel elég gyatra minőség én új egér után néznék a helyedben.

(#62909) kemotox válasza juve600 (#62904) üzenetére

kemotox
(őstag)

Ha garis akkor mi a kérdés? :D

(#62910) juve600 válasza kemotox (#62909) üzenetére

juve600
(veterán)

köszi

megy vissza
már rendeltem helyette egy ASUS ROG SICA-t

(#62911) scott_free válasza ribizly (#62907) üzenetére

scott_free
(senior tag)

nagyon köszönöm a segítséget!

1. Mennyi a keret?
0-30k
2. Használtpiac, és / vagy eBay?
csak új
3. Mire használnád az egeret?
átlagos, néha játék (Diablo 3, Guild Wars 2, Heroes)
4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van?
a kezem kicsi, ezért tenyérrel, de inkább az egér alsó részét támasztom és a hüvelyk/kisujjal "fogom".
a mostani Logitech-nél a kezem szépen felfekszik az egérre (a Steelseries Sensei alacsonyabb, így ott a "levegőben lóg" az ujjaimnál a tenyerem), a görgőt pedig a középső ujjamnál az ujjbegy alatti résszel (a hajlattal) tudom kattintani.
5. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
az eddigi egeremnél nem volt ilyen állítási lehetőség
6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)
a hüvelyujjnál egy-két plusz gomb

(#62912) Vanir válasza scott_free (#62905) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Eleg egyedi a formavilaga, nem biztos, hogy egyszeru megoldas lesz hasonlot talalni. Ajanlot nezegesd at hasonlok irant. En DeathAdder / Naos 7000 / SS Rival 300 vonalon gondolkodnek eloszor.

Szakmai kérdésre az adott topikban válaszolok, privátban kérlek ne keressetek ilyen ügyekben!

(#62913) fcbarca

fcbarca
(senior tag)

sziasztok.Megjött az Asus ROG Sica patkányom.Mik a legjobb beállítások,FPS játékokhoz?

(#62914) Vanir

Vanir
(Topikgazda)

800 dpi / 1000 hz / windows 6/11 epp off
Osszefoglalo vege fele van detailed info ezekrol.

(#62915) juve600 válasza Vanir (#62914) üzenetére

juve600
(veterán)

800 dpi / 1000 hz eddig értem

/ windows 6/11 epp off ezt hol ?

(#62916) Skullwipe válasza juve600 (#62915) üzenetére

Skullwipe
(senior tag)

Összefoglalóban (ami a legtetején van a lapnak) keress erre a kulcs szóra, ha lenyitottad: Windows-beállítások

(#62917) kemotox válasza juve600 (#62915) üzenetére

kemotox
(őstag)

Vezérlőpultban az egeres résznél van egy "Egérmutató sebessége" csúszka, az legyen középen, a hatodik csíkon, illetve az "rámutatás pontosságának javítása" vagy mi a neve az meg ne legyen bepipálva.

(#62918) Skullwipe válasza kemotox (#62917) üzenetére

Skullwipe
(senior tag)

Ne magyarázd el, keresse ki, használja, ott van.

(#62919) kemotox válasza Skullwipe (#62918) üzenetére

kemotox
(őstag)

Ja még én kérek elnézést bazmeg :DD Most ez tényleg jogos kérdés volt. Be lett dobva egy angol rövidítés az átlagfelhasználónak, persze, hogy megkérdezi, hogy ez most ez miez. Ugyanazzal az energiával amivel leírtad az előző kommentet, válaszolhattál volna te is akár.
Ki szoktam akadni az emberek lustaságán, nem is kicsit, de ez most egyáltalán nem olyan volt szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#62920) juve600

juve600
(veterán)

:R :R :R

(#62921) Skullwipe válasza kemotox (#62919) üzenetére

Skullwipe
(senior tag)

nehogy már komolyan vegyed eztetettet' te! ;] én ránézéssel gépelek, így nem tudok sokat írni egyszerre :DDD

(#62922) lemusz

lemusz
(addikt)

Még annyit tennék hozzá ehhez a fergeteges sztorihoz, hogy a Spatha nevű egér oldaláról töltsd le a drivert, mégpedig a 2.108-as verziót, mert abban állítható Sicára is a klikk delay. FW-t pedig maximum az 1.04-esig frissítsd, kivéve ha kurzor jumpingot tapasztalsz, akkor mehet a legfrissebb is rá.

(#62923) sNk77 válasza Vanir (#62878) üzenetére

sNk77
(tag)

Venator instabuy Abyssus14 tujalként, remélem jó lesz. Képek alapján nagyon hasonlít a formája. Végre valami. :C

(#62924) e-newsee válasza TeebyKay (#62895) üzenetére

e-newsee
(őstag)

Gagyi. Nem is súlyozható, és a kábele sem szövetelt. :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#62925) bul07

bul07
(veterán)

Már régen érdekkel hogy Romániában hogy tudnak ennyire akciózni egereket?
Az áfa különbség nem magyarázza hogy itthon a LOGITECH G300S 12.000Ft míg Romániába rendszeresen 6-7000Ft-ra leakciózzák
Most 80Lei ami 5600Ft!!!!

De a LOGITECH G402 is szokott jó akcióba lenni, most 164Lei 11.500Ft, és láttam már 150Lei-ért is

Holnap induló akciójukra is kíváncsi leszek, vasárnap ha minden igaz megyek Nagyváradra és ha lesz valami lehet rámegyek

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A70 / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#62926) KraRe

KraRe
(aktív tag)

Sziasztok, bocsánat, hogy itt írok a problémámmal, de az egér problémás topik elég kihaltnak tűnik:)
Az lenne a problémám, hogy van egy Zowie FK1 egerem, és ma játék közben néha nem érzékelt, ujraindítottam a gépet és próbálgattam, hogy mikor nem működik, és arra jutottam, hogyha megemelem az egeret(nem látja a szenzor a padot) a lerakás után kell neki 1-2 másodperc mire megint érzékelni kezd. Ilyen problémáról halott már valaki? Ha nem és nincs is megoldás megy vissza gariba, csak gondoltam rákérdezek mielőtt visszaküldeném, mert akkor hétfőig biztos nem lesz normális egerem:D Előre is köszönöm a választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#62927) sNk77 válasza KraRe (#62926) üzenetére

sNk77
(tag)

Szia, lehet, hogy a LOD alacsony a padnak. Állítsd át magasabbra.

link az állításhoz: https://www.youtube.com/watch?v=9YWWXIA-Hiw

(#62928) KraRe válasza sNk77 (#62927) üzenetére

KraRe
(aktív tag)

Semmi változás :(
Akkor gondolom marad a gari, de azért köszönöm szépen a tippet! :R

(#62929) nope101

nope101
(újonc)

Sziasztok!
Új egeret keresek annyira nem értek hozzá...
1. max 10 k
2.csak újat, e-bay csak, ha nagyon muszály
3. játék: wot (mmo rpg) (pontosság fontsabb a sebességnél és nemkell őrülten klikkelgetni :) )
4. 2 ujj van jobb oldalon inkább nagyobb mint kisebb egeret szeretnék és ha lehet jobbkezes kialakításút
5.viszonylag alacsony dpm 800-100
6. min 2 plusz gomb (előlre hátra is tökéletesen jó csak belehessen állítani)
esetleg ha tudnátok ajánlani hozzá közepes méretű egérpadot is örülnék neki

előlre is köszi: Geri

(#62930) estikornel válasza nope101 (#62929) üzenetére

estikornel
(tag)

CM Storm Alcor szerintem jó lehet, van két oldalsó gombja, mérete hasonló egy Deathadderhez, tehát viszonylag nagyobb és 10k környékén lehet kapni. Egérpadot pedig innen válassz ami árban és méretben is megfelel neked.

[ Szerkesztve ]

(#62931) Vanir válasza nope101 (#62929) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Muszáj* ;)
+1 az Alcor-nak. Vagy Razer DA 3.5G picit drágábban eBay-ről, takasta12 nevezetű eladótól (telefonról nem tudok linkelni).

(#62932) e-newsee

e-newsee
(őstag)

Ezek után végképp kijelenthetjük, hogy a "gamer" jelző egyet jelent az RGB-vel.
És ide is beszivárgott a "hangsúlyozzuk, hogy a miénk miben jobb, mint a rivális" felfogás. Kérdem én, minek? Meg úgy az egész... minek? :F :W

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#62933) Skullwipe válasza e-newsee (#62932) üzenetére

Skullwipe
(senior tag)

raznak is volt valami ilyesmije, csak ők még női streamerekkel reklámozták, osztogatták nekik reklám célzattal...

(#62934) nope101

nope101
(újonc)

köszönöm az ajánlásokat, esetleg tudtok arra hol lehet őket megtapizni, h mégis milyen? (Budapesti 20.keres vagyok)

[ Szerkesztve ]

(#62935) hemaka válasza e-newsee (#62932) üzenetére

hemaka
(nagyúr)

Legalább itt normálisan van megoldva a kábel elvezetés, nem úgy mint a razer változatnál.

"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️

(#62936) e-newsee válasza nope101 (#62929) üzenetére

e-newsee
(őstag)

A WoT-ban em kell őrülten klikkelgetni? Kerülgettétek már egymást T67-tel? :P :D

[ Szerkesztve ]

(#62937) Ispy válasza e-newsee (#62936) üzenetére

Ispy
(addikt)
LOGOUT blog

T34b-vel fél óránként lövök egyet, ahhoz még egér sem kell :DDD

(#62938) nope101 válasza e-newsee (#62936) üzenetére

nope101
(újonc)

még nem de szerintem max 4-5 klikk de lehet akár 2 is, 1 klikk autoaim aztán nyomod folyamatosan asszem 350 hp szóval max 3 lövés vagy te halsz meg :D

(#62939) Skullwipe

Skullwipe
(senior tag)

Na jó ezen is megakadtam, hogy létezik 150grammos rugó. Kipróbálnám milyen, bár gondolom ez olyan mint az egérnél a súly, csak az ízületeidnek nem jó.

(#62940) FireKeeper

FireKeeper
(veterán)

mit találtam mérés közben a laborban - az ergonómia csúcsa ;]

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Discord: https://discord.gg/sKnPVmH || #WeAreBosch

(#62941) fcbarca

fcbarca
(senior tag)

sziasztok.Asus ROG Sica egérhez milyen egérpad ajánlott?

(#62942) scott_free válasza Vanir (#62912) üzenetére

scott_free
(senior tag)

hali,

van olyan bolt, ahol meg lehet nézni, fogni egymás mellett egy Razer DeathAdder-t, Logitech G403-at és SS Rival 300-at? :F

(#62943) lemusz válasza fcbarca (#62941) üzenetére

lemusz
(addikt)

Mindenképpen fekete, mintázatlan, szövet.

(#62944) Vanir válasza scott_free (#62942) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

DA, Rival 300 Pixel, G403 Media Markt elvileg. Egymás mellett nemigazán.

fcbarca: Van amúgy egérpad topik az összefoglaló elején linkelve. De ahogy írták előttem fekete paddal nem lesz baja (amúgy mással se kéne, hogy legyen).

(#62945) jaffa 2843 válasza e-newsee (#62932) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

Legalább cserélhető maga a pad, nem kell kidobni az egész cuccot, ha kikopik fél év után a műanyag :D
De nyilván nonszensz az ilyen...

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#62946) poirot

poirot
(aktív tag)

Egy szoftveres probléma, hátha tudtok megoldást rá.

A gép bekapcsolásakor, vagy újraindításakor az egér beállításainál a vezérlőpult/egér/kerék a függőleges görgetés minden esetben visszaáll az alapértelmezett 1-re, miközben én 5-re állítottam és úgy mentettem el. Tudtok erre valami megoldást ? Köszönöm előre is.

(#62947) TeebyKay válasza poirot (#62946) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

Mondok jobbat, teljesen egyforma beállításokon a laptopomon jelentősen lassabb volt ugyanaz az egerem mint az asztali gépen. Ma egyszer csak a laptopon elkezdett ugrálni a kurzor, fél percig rángatózott aztán a gép kék halált kapott és újraindult. Azóta jelentősen gyorsabb ugyanazokon a beállításokon az egér mint az asztalin :D Már rákérdezni se mertem van-e valakinek ötlete :D

(#62948) MaTpr0F válasza TeebyKay (#62947) üzenetére

MaTpr0F
(senior tag)

[ Szerkesztve ]

(#62949) Skullwipe válasza TeebyKay (#62947) üzenetére

Skullwipe
(senior tag)

Komolyan megnéznék ilyen helyzetekben egy magán a hardwaren tárolni képes a beállításokat szoftver nélküli egér mit csinálna, tényleg jó lenne tudni, de nem tudom elküldeni hogy 'ugyan próbáld már ki', én is használom nap mint nap. Mert nem tudom elképzelni se, hogy ez még is mit jelent amit írtál, ez még is mit jelent valóban, egyáltalán nem tudom értelmezni, ez még is hogyan 'teljesít' dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#62950) sNk77 válasza FireKeeper (#62940) üzenetére

sNk77
(tag)

Ez milyen idős ? :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.