2019. augusztus 17., szombat

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-05-20 14:13:20

PROHARDVER!

Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2019. 05. 19.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

(#62751) kemotox válasza mobal (#62748) üzenetére

kemotox
(őstag)

Jaa bocs :D Legközelebb jobban figyelek.

Amúgy nincs középen a crosshair, egy pixellel el van csúszva ;] Ha minden igaz

(#62752) Csacse válasza TeebyKay (#62724) üzenetére

Csacse
(tag)

:R Észrevettem hogy játékba sokszor inkább fingertipre váltok.
Mit anjánlanál 10 15k között? 18cm a kézméretem.

[ Szerkesztve ]

(#62753) Ant@ válasza Csacse (#62752) üzenetére

Ant@
(senior tag)

CM Alcor

(#62754) TeebyKay válasza Ant@ (#62753) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

+1 Alcor jó lehet, alapvetően palmos, de 18 centis kézzel már meg is lehet ujjazni. Esetleg Steelseries Rival 100, de az csak 1000 dpi-ig.

(#62755) gyuribácsi88

gyuribácsi88
(addikt)

Mionix Naos 7000 vagy SteelSeries Rival 300 :F Nem tudok dönteni :((( Van esetleg tapasztalata valakinek mind a kettővel?

Nem jó, de nem is tragikus.

(#62756) Vanir válasza gyuribácsi88 (#62755) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Egyik sem rosszabb mint a másik, de a Rival 300 kisebbnek hat a kézben, mert keskenyebb az elülső része.

[ Szerkesztve ]

Eladó egerek, egérpadok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/vanir/index.html

(#62757) MaTpr0F válasza gyuribácsi88 (#62755) üzenetére

MaTpr0F
(senior tag)

Én annyit tennék hozzá, hogy ha sokat emelgeted, akkor talál a 300 jobb. A Naos nekem gyakran kicsúszott a kezemből, az a forma nem teljesen az állandó emelgetésre van tervezve. Cserébe viszont nagyon kényelmes palm-ra.

(#62758) ribizly válasza gyuribácsi88 (#62755) üzenetére

ribizly
(veterán)

Ha a Mionix bejön, akkor az nagyon be fog. Ugyanis úgymond "belecuppan" a tenyeredbe. Nekem sajnos nem volt ilyen szerencsém, mert az én kezem nem volt hozzá elég nagy, de még így is az egyik legkényelmesebb egér. ;)
Build quality-ra talán nem nagyon van különbség, mind a kettő megfelelő.
A Mionix görgője egészen kellemes, viszont ami tuti, hogy a click-je hangos (legalábbis a Naos QG-nél az volt).

@(#62757) MaTpr0F
+1
Nekem is ez volt vele a problémám.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•| [Eladó] Lake People G103-S erősítő |•|

(#62759) xpimpix

xpimpix
(csendes tag)

Nem rég vettem egeret a Pixel Üzletházból, röviden: nem ajánlom őket. :(
Hosszabban: Vettem náluk egy egeret tegnap délután, amit helyszínen ki is próbáltam, de aztán otthon teljesen más környezetben, más egérpaddal és tényleg hosszabb ideig, játékokkal kipróbálva nem csak úgy, hogy a windows asztalon kattingatsz az üzletben 5 percig és próbálod elképzelni, hogy ez jó-e, arra jöttem rá, hogy nem biztos, hogy ez volt a legjobb választás. Írtam nekik emailt, hogy szeretném visszavinni és másikra cserélni, természetesen az árkülönbözetet fizettem volna meg felajánlottam, hogy még az árkülönbözet felett is ráfizetek. Az emailre nem is válaszoltak ( miért is válaszolna egy infós bolt emailre? végülis csak 2017 van..). Úgyhogy ma szépen havaseső kíséretében elsétáltam újra a boltba, ahol flegmán közölték, hogy ha már felnyitottam a csomagot akkor ők nem tehetnek semmit és részükről ezzel le van zárva a dolog. Hozzátenném ha bármelyik online webáruházban vettem volna az egeret mindenféle probléma nélkül visszaküldhetném és visszakapnám a teljes összeget (amazonon ez pl 30 nap). A Pixelnél fél nap se fér bele.. Szóval ha valaki aki nem 100%-osan biztos, hogy milyen egeret akar venni, én azt ajánlom inkább vegye máshonnan, mert mindenhol vissza lehet küldeni, ha nem tetszik, kivéve itt. :W

(#62760) jaffa 2843 válasza xpimpix (#62759) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

Hatályos jogszabályokkal ha tisztában lennél, akkor tudnád, hogy a webshopon rendelt cuccoknál miért van úgy, ahogy.
Milyen egér volt az?

Ebben a formában az egész sztori a te hibád.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#62761) kemotox válasza xpimpix (#62759) üzenetére

kemotox
(őstag)

Ne keverd légyszíves a rendelést és a személyes vásárlást

(#62762) MaTpr0F válasza kemotox (#62761) üzenetére

MaTpr0F
(senior tag)

Ha neten rendelsz is b@nak válaszolni bármilyen reklamációs emailre.
(Sőt nekem még időben lemondott rendelést is kiküldtek.)
És abban igaza van, hogy a legtöbb boltban visszaveszik, ha ott tervezed levásárolni az árát és hibátlanul adod vissza a csomagolást és a terméket.

Kínálatukon (itt beleértem a bemutató darabokat ami fogdosásra van kitéve) kívül nem sok pozitívat lehet elmondani róluk.

(#62763) xpimpix válasza jaffa 2843 (#62760) üzenetére

xpimpix
(csendes tag)

Nem értem, hogy te mit olvastál, de segítenek neked értelmezni. Én nem hibáztattam senkit. Tudom, hogy joguk van így járni, én nem állítottam soha ennek ellenkezőjét. Annak, hogy a történetemet megosztottam egy oka volt, hogy más potenciális vásárló tudja, hogy itt milyen szolgáltatást kap illetve annak utána tud nézni, hogy mondjuk egyéb boltok/webshopok mit nyújtanak. Én tisztában vagyok vele, hogy rajtam már nem fog segíteni senki, ezzel nincs is probléma majd megszokom az egeret és kész ( vagy eladom és veszek másikat).

(#62764) Ispy válasza xpimpix (#62763) üzenetére

Ispy
(addikt)
LOGOUT blog

Mindenki olyan szolgáltatást kap, amit a törvényben meghatároznak.

Sokat vásárolok PC Landból, rengeteg pénzt hagytam már náluk az évek alatt, egyszer viszont vissza akartam küldeni egy kvm switchet, mert nem ment vele a világítós bill., közölték, hogy sorry, de céges vásárlás esetén nem veszik vissza.

Ez van, ilyenkor az eladónak ez szívás, mert bontott termék, nem adhatja az eredeti áron.

(#62765) ribizly válasza xpimpix (#62759) üzenetére

ribizly
(veterán)

Mit vettél?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•| [Eladó] Lake People G103-S erősítő |•|

(#62766) lemusz válasza ribizly (#62765) üzenetére

lemusz
(addikt)

Nem voltam még a pixelben, de cs:go-sként már sokat hallottam róluk és FB bejegyzéseiket is szoktam látni. Eddig is úgy gondoltam, hogy oda csak tapizni érdemes menni, de vásárolni semmi kép. Nem csak az eladó netes/lanos viselkedése kifogásolható (engem is annó 1.6-ban lazán lekurvaanyázott), de még az önkényes árszabásuk sem versenyképes olyan termékeknél, ami máshol is kapható. Ami meg máshol nem kapható csak náluk, nem érdekel annyira hogy megakarjam venni...

sry ribizly nem rád akartam válaszolni :D

[ Szerkesztve ]

(#62767) xpimpix válasza Ispy (#62764) üzenetére

xpimpix
(csendes tag)

Legtöbb esetben ez így igaz, szerencsére azért vannak olyan cégek akik többet nyújtanak annál amit a törvény előír (pl: nem rég a payplay visszatérítette a teljes költségemet egy 1,5 éves hamisított razer egér vásárlásáról, pedig egyáltalán nem kellett volna, csak azért csinálták, mert jófejek és remélik, hogy továbbra is paypalt fogok használni) DE nekem nem szándékom bármilyen vitát indítani. Én csak azért írtam le a tapasztalataimat, hogy másnak ne legyen meglepetés, hogy ennél a boltnál nincs ilyen, hogy visszavisszük az árut.
Többen kérdezték, hogy milyen egeret vettem: Steelseries Rival 300 (már kezdek hozzászokni, de nekem nagyon furcsa, hogy izzad rajta a tenyerem és lecsúszik az egérről, korábbi egereimnél sose volt ilyen, ez pl egy olyan dolog, hogy a boltban ülve 5 perc tapogatás alatt nem fog előjönni

(#62768) Ant@ válasza xpimpix (#62767) üzenetére

Ant@
(senior tag)

A húsvéti sonkát sem veszi vissza marika-néni fél nap múlva ha már megbontottad. Az online üzletek is csak azért mert törvény kötelezi rá őket. Szerinted, hogy fogja azt legálább beszer-áron eladni amit te fél napig markolásztál. Mielőtt nekiállsz asztalt csapkodni nem árt ha a másik fél szempontjait is mérlegre teszed és akkor talán könnyebben juttok közös nevezőre szerény véleményem szerint.. A pay-pal meg talán nem kellene egy haza kiskerhez hasonlítgatni, kicsit más viszonyok vannak. ;)

Szer: Hozzáteszem nem veled bajom és megértem, hogy így érzel, ráadásul semmi közöm a pixelhez, csak ez most kikívánkozott.

[ Szerkesztve ]

(#62769) xpimpix válasza Ant@ (#62768) üzenetére

xpimpix
(csendes tag)

Ahogy mondtam, nem akarok vitát ebből mert semmi értelme és nem is illik ebbe a fórumba, de még a te posztodra válaszolok. Csak, hogy én is írjak egy példát: ha a sparban 50ft egy paradicsom, a mellette lévő zöldségesnél meg 150 egy teljesen ugyanolyan minőségű paradicsom, akkor ez a zöldséges egy életképtelen vállalkozás. Mivel az árral nem tud versenyezni azzal tud, hogy jobb minőségűt ad. Ez viszont az én példámra levetítve nem igaz, mert online rendelve olcsóbban hozzá tudtam volna jutni, és jobb szolgáltatást is kaptam volna. Továbbá igazad van, hogy nem fogja tudni "beszer-áron" eladni, ez egyértelmű és ahogy már korábban leírtam fel is ajánlottam, hogy ezt is kifizetem nekik. De ez sem érdekelte őket, ahogy az sem, hogy fél perced rászánjanak egy email válaszra.

(#62770) Ant@ válasza xpimpix (#62769) üzenetére

Ant@
(senior tag)

Hosszan lehetne erről beszélni, de én sem szeretnék vitát, csak ma kicsit hosszú napom volt, ennyi. :R

(#62771) -FLY-> válasza xpimpix (#62767) üzenetére

-FLY->
(senior tag)

Nekem a fehér van, ami fényes, de nem csúszik, pedig nem vagyok polip. Lehet nálad inkább a méret nem stimmelés miatt vannak fogás gondok, emiatt érezheted instabilnak a kezedben. Mondjuk nekem könnyű dolgom van, mert ötágú "vasvilla" nőtt az alkarom végére, így csak a legnagyobb egerek játszanak.

[ Szerkesztve ]

(#62772) Tomi_Sci válasza jaffa 2843 (#57695) üzenetére

Tomi_Sci
(őstag)

Lehet tudni, hogy ez honnan volt? :) Szeretnék egy fehéret én is.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#62773) sNk77 válasza xpimpix (#62767) üzenetére

sNk77
(tag)

Elálhatsz a vásárlástól ha neten rendeled és személyesen veszed át vagy futár viszi ki. Nekem jó tapasztalataim voltak a Pixellel. Én egy ZA12-őt vissza küldtem nekik, az e-mailre persze nem válaszoltak. A csomagban elküldtem az elállási nyilatkozatot és másnap már utalták a pénzt. Én nem sok helyet tudok ahol személyes vásárlás után vissza veszik a cuccot (egyet se), ennek tudatában én megtapiztam volna ott, majd megrendeltem volna házhoz és max elállok ha 1 hét után jövök rá, hogy nem jó.

(#62777) dobragab válasza sNk77 (#62773) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Szerintem mindenki elmondhatta a véleményét, kérem, a kérdéssel a továbbiakban ne foglalkozzunk. :R

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#62778) Vanir válasza dobragab (#62777) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Írtam a modkerbe, kitiltatom a topikból a srácot, mert már tényleg csak személyeskedni jár ide.

(#62779) dobragab válasza Vanir (#62778) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Oké, nagyjából egyszerre intézkedtünk, én is szóltam nekik.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#62780) atilla100

atilla100
(tag)

Sziasztok!
ACER Notebookomhoz szeretnék usb-s vezetékes egeret venni 1-2 esetleg 3000 Ft-ért. Milyen terméket ajánlotok ilyen árfekvésben? Általános használatra lenne. Nagy a kezem viszonylag, így elsősorban nagyobb méretben keresnék. PCX-től rendelném.

Köszönöm szépen előre is a segítségeteket.

(#62781) ribizly válasza atilla100 (#62780) üzenetére

ribizly
(veterán)

Hali!

Az a helyzet, hogy ennyiből normális, új egeret nem nagyon kapni. Ez az árhatár még a használtak között is fejvakarást okoz.
Egyrészt kérlek töltsd ki a "Hogyan kérdezzek" részt az összefoglalóból, másrészt meg gondold végig, hogy tényleg milyen egérre is volna szükséged, mert 3000,- alatt tényleg a "csak kell egy egér" típusú cuccok vannak. ;)

(#62782) e-newsee

e-newsee
(őstag)

Vótmá?

10%-os promo kód a Steelseriesnél:

SPRINGSTEEL10

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#62783) Ispy

Ispy
(addikt)
LOGOUT blog

fehér görgő: EC2A
fekete görgő: ZA13

[ Módosította: radi8tor ]

(#62784) mobal válasza Ispy (#62783) üzenetére

mobal
(MODERÁTOR)

fk2?

i = 0x5f3759df - ( i >> 1 );

(#62785) Ispy válasza mobal (#62784) üzenetére

Ispy
(addikt)
LOGOUT blog

Majdnem, ZA13. :)

(#62786) radi8tor válasza Ispy (#62785) üzenetére

radi8tor
(MODERÁTOR)

Hatékonyabb lett volna ha ezt odaírod a képek mellé. :K Anélkül ez csak egy kép a sok közül...

⭐ https://wellbe.hu

(#62787) Ispy válasza radi8tor (#62786) üzenetére

Ispy
(addikt)
LOGOUT blog

Azt hittem itt mindenki vágja ránézésre az egér típusokat, főleg a zowiekat, azok annyira különbözőek (nem) ;]

Csak az utókor kedvéért, hátha valakinek hasznos:

fehér görgő: EC2A
fekete görgő: ZA13

[ Szerkesztve ]

(#62788) TeebyKay válasza Ispy (#62787) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

Én azt hittem az EC2A jóval nagyobb a ZA-knál, pláne, hogy elvileg a ZA13 a legkisebb.

(#62789) Skullwipe válasza TeebyKay (#62788) üzenetére

Skullwipe
(senior tag)

Igen, ezt én se értem, nekem is ez tűnt fel, ezeket tényleg meg kell fogdosni :B

(#62790) Ispy válasza TeebyKay (#62788) üzenetére

Ispy
(addikt)
LOGOUT blog

Ránézésre semmi különbség közöttük, de fogásra a ZA jobban bejön nekem, aminek szerintem az az oka, hogy az EC-nek az eleje magasabb jóval, szóval feljebb kilkkelsz.

(#62791) Vanir válasza TeebyKay (#62788) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Mérettáblázatból is látszik pedig, hogy nincs akkora különbség köztük.
Amúgy úgy vagyok jelenleg a ZA13-mal, hogy az eddigi legjobb egerem. Mintha a kezembe öntötték volna, eszméletlenül kényelmes.

(#62792) ribizly válasza Ispy (#62790) üzenetére

ribizly
(veterán)

Én a G403-al és a ZA12-vel vagyok ugyanígy. :DDD

(#62793) mate182

mate182
(csendes tag)

Sziasztok.
2 egeret néztem ki

Deathadder Elite
Gladius II.

Esetleg más alternatívát is szívesen veszek. Az előbbi kettő élvez prioritást ha azokkal van tapasztalata valakinek kérem szépen írja meg. Köszönöm szépen.

Origin: msupercharged | BF1

(#62794) ribizly válasza mate182 (#62793) üzenetére

ribizly
(veterán)

Megírom:
1. Összefoglaló hogyan kérdezzek rész.
2. Összefoglaló, ajánlott egerek listája.

(#62795) mate182 válasza ribizly (#62794) üzenetére

mate182
(csendes tag)

Nem láttam mobilos felületen. Elnézést
Szóval.
1. A keret számomra design és személyes ízlés függő... Nem írok konkrét árat, de az atlagtol nem eltérő - nem nagyon drágább egeret keresek.
2. Új perifériát keresek.
3. Játékra kizárólag.
4. Vegyes... Palm ha megfáradt claw ... Majd ugyanígy vissza claw > palm. Úgy gondolom a fingertipet kilőhejük.
5. Változó (tehát legalább 2 dpi profil), 17,5 cm.
6. Nem igazán.

Mint írtam van 2 kiszemelt :
Gladius II. (Erről nem igazán van magyar anyag, itt esetleg valakinek tapasztalat ?)
Deathadder Elite. ( Erről találok anyagot)

[ Szerkesztve ]

Origin: msupercharged | BF1

(#62796) XenHai

XenHai
(senior tag)

Üdv segítséget szeretnék kérni . Cserélni szeretném a SS Kana v1 emet.

1. Mennyi a keret? 15 max 20k
2. Használtpiac, és / vagy eBay? eBay/használt is jó
3. Mire használnád az egeret? HOTS, rainbow six siege , Néha SP
4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van? claw , pihenés képpen palm ,KB : 18,5cm ; 10cm
5. Milyen érzékenységgel játszol / használod? 1600, 1700
6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) ball oldalt 2 gomb

A Kana claw ban jó, palm kényelmetlen (jobb oldali gomb).
Megtaláltam a DeathAdder v1 emet (1800DPI max) ez 1700 DPI nagyon jó volt . Palm jó , claw kényelmetlen.(Túl hosszú , claw nál zavart a gomb kialakítása)
Amit kéneztem eddig de nem tudok dönteni g102/g203, g403 .
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#62797) salytmasztor válasza XenHai (#62796) üzenetére

salytmasztor
(aktív tag)

G403-as jobban hasonlít a Kana V1-re.
Viszont nekem pl jobban bejött a 102/203, mivel kissé V alakú hátulról nézve, tehát jóval könnyebben lehet oldalt az ujjakkal aláfogni és rakosgatni, mint az A alakú 403-ast.
Haverom is egy Kana iCafe-t cserélt 203-ra és tetszik neki.
A bal-jobb klikket találja kicsit könnyen benyomhatónak a Kana-hoz képest, de minden mással elégedett.
Persze a leghasznosabb lenne mindkettőt kipróbálnod a saját kezedhez/fogásodhoz.

[ Szerkesztve ]

(#62798) XenHai válasza salytmasztor (#62797) üzenetére

XenHai
(senior tag)

MM g203 találtam ki rakva.
Mind a 2 egér ajánlott 1600-1800 dpin?
A kana v1 számomra ebben csalódás volt a da v1 hez képest.

(#62799) Viper26

Viper26
(nagyúr)

Corsair egerek közül az összes reménytelen? :(

Pedig tetszene...

iPhone Xs Max | Apple watch S4

(#62800) MaTpr0F válasza Viper26 (#62799) üzenetére

MaTpr0F
(senior tag)

Attól függ melyik.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.