Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joskapista12

    csendes tag

    Sziasztok,
    Egy éve összeraktam egy gépet (i3-10100, és Z590M-ITX alaplap), gondoltam majd veszek bele újabb procit ha olcsóbbak lesznek. Vettem is egy 11600-asat, mert akkora majom voltam, hogy nem olvastam utána, és ma összeszereléskor ért a meglepetés, hogy meg se nyikkant, hiába 1200-as a foglalat.
    Szóval most azt hiszem alaplapot kellene vennem alá. Tudtok segíteni?
    Ubuntu lesz rajta, mindenesként funkcionál, 0-24 fut alapvetően médiaszerverként (jó lenne valami normális integrált audio), néha 1-2 virtuálgéppel vagy régebbi steam-es játékkal. Passzív házban van az egész, és VGA-t bele se tudok tenni emiatt, így gondoltam a GPU-val előrelépés lesz a 11. generációs proci. Szóval ebből hoznám ki a maximumot.
    1. Mennyit szánsz az alaplapra? 100 alatt, mondjuk jó lenne 6x.000 ből kihozni
    2. Milyen hardverek alá szeretnéd? intel 11600, Crosair V LPX 3000 16GB
    3. Milyen méretű lapot szeretnél? ITX
    4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? Belül egy M2 NVME SSD van, ezzel kifújt. Kifelé kell jó sok USB, HDMI, és audio kimenet
    5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni: őőő nem értem a kérdést sorry. Talán IGP? :)
    6. Szeretnél tuningolni vagy nem? nem
    7. Használt, vagy új alaplap? új
    8. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...) Nem, még a power led is zavar :)
    +1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége? gyanítom, hogy nem sok értelme lenne

    Bónusz kérdés: szerintetek mennyiért lehet eladni a régi alaplapot? A procit nagyjából be tudtam lőni..
    Előre is a köszi a választ :)

Új hozzászólás Aktív témák