Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • m3ss

    veterán

    válasz akela91 #4493 üzenetére

    epp most akartam irni, hogy hogyan lehet 8cm a kozelpontod azzal a setuppal, mire kitorolted :DDD
    mennyi az obi vegetol a munkatavod?

    Darko: sztem vegyel makroobit, ha megteheted. minel hosszabbat. en sigma 150-et eroltetnem, arban sem sokkal veszesebb mint a 105 (vagy a tamron), de majdnem 2x akkora a munkatav, meg minden masban is jobb, mint a 105.
    ez a forditott fixobi jo moka, de lekepezest nem tudsz varialni. ezzel total megleszel love. en fotoztam jo sokat fix obival raynoxal. vagy kicsi lesz a nagyitasod, akkor szerencsed van, mert kroppolhatsz :DDD
    vagy tul nagy lesz, akkor meg ennyit a keprol...
    sztem nem csak a munkatav ami fontos a makroobiknal, hanem hogy tudod varialni pikkpakk a nagyitast, persze nem mindig hianyzik ez. ha otthon fagyasztott bogarakat akarsz fotozni mondjuk :) de ha setalgatsz es barmit le szeretnel fotozni, ami szembejon, legyen az lepke, pok, bogar vagy barmi, ez lesz a legnagyobb elony...tudsz komponalni, befolyasolhatod a hattermosast is nagyitasvaltoztatassal...
    ami meg sztem jo megoldas, az a raynox + zoomobi. persze minosegben nem a legjobb, de sztem boooven vallalhato. inkabb az a problema, hogy a dcr 250 legtobb zoomoobin mar vignettal a nagy szuromeret miatt...meg
    esetleg kozgyuru + zoomobi?

    https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Új hozzászólás Aktív témák