Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #16729600 #23395 üzenetére

    Ne aggódj, manapság is az a módi a többségnél, hogy bemegy a boltba (jellemzően auchan, tesco) és a halpult mellett kiválasztja az első csicsás bringát ami ránézésre komolynak tűnik. :D

    Viszont méret táblázat régen is volt, nekem még van olyan 1970-es évekből származó megsárgult kis könyvecském ami a kerékpár karbantartásról szól, de van benne méret táblázat is (bringa kiválasztásához és a meglévő helyes beállításához). Konkrétan abból tanultam meg, hogy mi az optimális nyeregcső beállítás, amit a térdek nagyon meg tudnak hálálni (pedig én már későbbi darab vagyok a nyolcvanas évek végéről, de már régebben is tudták hogyan kell belőni rendesen a cangát). Valahol a szüleim padlásán még biztos megvan. :)

    Szóval ez nem egy újkori kapitalista agymenés. Tapasztalt bringás ráül és érzi, hogy jó lesz-e neki, tapasztalatlan meg ráül és nem feltétlenül érzi a buktatókat és csak menet közben jön rá. Na meg gyerekként mennyit tekertél te vagy én egyhuzamban? 10 km? 15 km? Ez még semmi, nem ezen fog előjönni a térdfájás, csuklófájás meg seggfájás. :D

Új hozzászólás Aktív témák