Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fall-N

    veterán

    válasz parandroid #225986 üzenetére

    Hidd el ha jól állítod be és minőségi a bowdenezés, akkor nem hangos. A váltókaron múlik a dolog. RevoShift marokváltóval vettem a régi MTB -re, azzal ahogy írod hangosan és hirtelen "dobálta" a fokozatokat, mint kábé a régi SIS 3x6-os váltó. Utána lett ideiglenesen egy TZ500 forgatós gagyi váltó (félreértett a boltos és ezt hozott a RapidFire helyett). Ezzel is hangos volt, de az Acera fékváltóval sokszor nem is hallom a gangolást. (Az elején meg is kellett bizonyosodnom, hogy egyáltalán vált-e).

    A bicikli építésénél meg nem spóroltam a vezetékelésen. Sok biciklin gagyi bowdenház és nem köszörült bowden van (rozsdamentességet nem is említem). Ezek rengeteget rontanak a váltáson. Pedig nem sokkal kerül többe a minőségi huzalozás. Amiben gyenge az alap váltó az a rugó feszessége bukkanókon és letörésen meg ugyebár a 3x7/8 már manapság elavult. Gyártani olcsóbb sokkal ezért olcsók. A nagyobb sebességeknél kisebb tűrések vannak, ami drágító tényező.

    Hasaggymeg: SRAM nálam is az ár miatt bukik. Pofátlan drága náluk például a váltón kívül a váltókar is.

Új hozzászólás Aktív témák