Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Martinus333

    csendes tag

    Sziasztok,

    Adott egy Asrock Z87 Extreme 6 alaplap, benne egy i7 4770K (4,3 GHZ) CPU-val. Memória 2 x 8 GB HyperX Beast kit van benne, 2400-as. A jelenség az, hogy a RAM-ok 2200 MHZ-ig gond nélkül futnak dual channelben, viszont ha beállítom, hogy használja a 2400-as XMP profilt, akkor a gép indítását követően plusz pár másodpercet vár, mire az UEFI-ig jutok, és akkor az UEFI már csak azt mondja, hogy az első slotban van memória, ami megy 2400-on, a B slotban megbukott a memória a teszt során. Szerintetek hogy lehetne rávenni hogy mindkettő menjen 2400-on dual channelben? Próbáltam megcserélni a két memóriát, de akkor is ugyanúgy a második memória nem indult el. Próbáltam a másik pár slotot használni, akkor is ez volt a jelenség. Próbáltam a nem-pár slotokba rakni, így persze single chanellel indult, de a második modul ekkor sem indult el. Egyesével egyébként mennek 2600-at is, ezért nem értem hogy mi lehet a gond. Szerintetek?

    (Jó tudom hogy az 1600-as is elég, de mikor vettem árban alig volt különbség az 1600-as és 2400-as között ezért inkább az utóbbi lett, és ha már 2400-as akkor szeretném annyin is használni :) )

    .

Új hozzászólás Aktív témák