Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz Lompos48 #17914 üzenetére

    Voltam du. a Lomexben, vettem jó pár dolgot, azok közül is amit ajánlottatok (1N4007-et, 3A-es diódahidat, és 1k-t is).
    Meg megnéztem a fesz. stab. leírásában ajánlott kondikat, ott tantál kondit ajánlottak a bemenetre, vettem azt is (asszem 1uF).
    Amúgy pontosan miben más / hogyan készül / mire jó és mire nem jó a tantál kondi ?

    mert mindkét ágában ugyanúgy/-annyi áram fog folyni.
    Legalábbis effektív értékben.
    Bár ha meg azt nézzük hogy a szinusz hullám csúcsán mennyi, akkor az végképp több.
    De csúcsban jóval több mint 1A-t bír, meg kell nézni adatlapból (most tanulom elektronikából, úgyhogy meg is nézem de., pont jó gyakorlatnak is).

    Megkérdeztem az eladót, és meglepő módon volt fejből javaslata hogy mit használjak az LM338T helyett, aminek jelentősen kisebb a drop-ja.
    TS-1084-et mondott helyette.
    Csak az max. 10,8V-ot bír a bemeneten, ami már határeset.
    Bár lehet hogy ha 1k-val (vagy még inkább pár 100 Ohmmal) leterhelem, akkor megoldható.
    Bár itt tényleg a max.-ra kell méretezni, azaz pl. olyannal is számolni kell hogy mi van ha 250V jön a hálózatból.

    Batman2
    De ez az LM2678-ADJ kapcs.üzemű táp tényleg túlzás már.
    Jó volt moha21 kifejezése, hogy ez Agyúval verébre...
    De jó hogyha tudom hogy van ilyen, egész jónak tűnik, és a 3A-es nem is annyira vészes árú (persze mihez képest). Szóval máshol még jól jöhet, de ide tényleg túlzás, ennyit nem ér meg.

Új hozzászólás Aktív témák