Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AMDFan

    addikt

    válasz #03969024 #32841 üzenetére

    Szerintem abba felesleges belemenni, hogy szubot csak HM rendszerekhez "szabad" tenni. A minőség fogalma is egészen relatív, kinek mi a minőség? Egy ideig én is elvoltam mélyek nélkül, de az általam hallgatott zenei stílusok egy része a mélyekre épül, ez van. A jelenlegi hangfalaimnak is van elég mélye, a mennyiséggel nincs is bajom, a mélységen akarok javítani. Én kergetem az alacsony frekvenciákat, mert nem akarok lemondani egy teljes oktávnyi zenéről, mint ahogy a felső 1 oktávról sem akarok lemondani.

    "50 Hz-es F3-al is lehet zenét hallgatni"

    Ez nekem teljesen hasonló ahhoz mintha azt mondanád, hogy 10Khz fölé is fölösleges menni, mert úgy is lehet zenét hallgatni. Az is csak 1 oktáv.

    "Ja, és nem olyan Macaudio hangszóróval."

    Mi a gond vele, mit ajánlanál helyette?

    "Problémás lehet a szubok illesztése is, aktív váltó, illetve felveti azt a kérdést is, hogy mi lesz az erősítőkkel? "

    A linkelt szub erősítőn elvileg állítható low pass és high pass filter van, 50-300Hz között lehet állítani 24db/oktáv meredekséggel. Ez úgy gondoltam elég tág határ ahhoz, hogy normálisan össze tudjam illeszteni a hangfalakat a méllyel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák