Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SRC

    junior tag

    válasz Ribi #103879 üzenetére

    Biztos sok minden megtörténik. Nekem ezt úgy mesélték, hogy USA gyárban volt egy visszatérő minőségi probléma magával a feliratozással és a sort nem állították le, miközben a feliratozás nem ment, így a javítás ideje alatt ezrével potyogott (egyébként hibátlan chip) felirat nélkül a szalagról. Ez nem került kiszállításra. Ment a gyár saját raktárába, aminek mérete emiatt csökkent. Aztán amikor ez oda vezetett, hogy logisztikai problémát okozott a beragadt chipek tárolása, akkor megakciózták és lehetett venni hibátlan chipet, de felirat nélkül raklapra, olcsóbban. Tehát a legnagyobb csomagból, amiben van 2500db abból van x darab egy raklapon és minimum annyit. Szóval csak nagyban. Erre talált rá valami élelmes sárga, aki megvette, hazavitte és kamu feliratot nyomott rá otthon a saját üzemében. Ott az ilyen kamu termékkel lehet boltolni nagyban is. USA-ban nem, mert a hitelesség többet ér az aranynál. Ha nagyban próbálkozol ilyesmivel lelőnek, leköpnek, feldobnak más az üzleti kultúra. Kínában viszont ez sajnos megoldható. Aztán, hogy azóta hány piti csaló próbálja leutánozni ezt a boltot kicsiben azt nyilván nem lehet tudni, de én ezt hallottam, hogy ezzel a csalással indult ez az egész. Ez adhatta az ötletet másoknak, vagy akár kamuvideósoknak is… Számomra az eredeti sztori sokkal hihetőbb, mint az, hogy valaki nekiáll a gyári feliratot eltávolítani és így hamisítani, de a mai világban már tényleg bármi lehet.

Új hozzászólás Aktív témák