Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JHC

    tag

    válasz ricsip #53398 üzenetére

    Úgy értettem, a 3-4 évesnél fiatalabb lemezeken. Valamint a laptop lemezeken szintén nem, mivel fejet parkolnak tetszik vagy sem. Itt nem arról van szó be lehet-e kapcsolni az opciót, hanem hogy ettől történik-e valami. Régi vinyót ha be volt kapcsolva az opció, akkor ha akár adatkábel rá sem volt dugva akkor kb félóra után elindult valami teszt, mert ha fülhöz emeltem a vinyót hallatszott némi fejmozgás. Volt olyan badszektoros vinyó amit ilyen eljárás után le tudtam menteni. Adtam neki delejt, és hagytam menni 12-24 órát csakúgy magában. Biztos valamint csinált, mert a SMART paraméterek utána mást mutattak, de például ez egy PURZ vinyóval már nem működik. A csilli-villi SMART egy 3TB-os PURZ vinyón nem vette észre hogy gond van a lemez felülettel, mert már rég nem olvastam róla onnan a 1,2TB veletti részről, és egy óvatlan olvasással ráfutottam erre a területre. Sentinellel végi olvastam volna a lemezt mondván valami nem kerek, és 1,2TB-ig 100MB/s, majd onnan egy szakadék, és 100-200kB/s. Szerencsére le tudtam menteni 1 hét alatt 0-24. Ez a lemez a mai napig használható a megfelelően becélzott partíció mérettel, de egyébként a kritikus SMART értékek azóta sem mozdultak el a nulláról. Egyébként a TLER egyszerű felhasználónak egy nyűg. Ha badszektoros egy vinyó, nagyon sokat kell várni mire egy hibás szektort átugrik. Egy másik vinyónál 1 hibás szektor átugrása néha több perc is volt. Olvastam neten és próbáltam is, adatmentéskor megpróbáltam kikapcsolni a TLER-t, de hamar beledöglött a vinyó a sok hibás szektorba. A javasolt beállítás az 1 másodperc, hozzátéve hogy gyors adatmentésre, nem RAID rendszeren.

Új hozzászólás Aktív témák