Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    Üdv,

    Watchdog violation kékhalált kaptam tegnap, neten driver frissítést javasoltak megoldásként, leszedtem hát egy DriverEasy-t, és frissíttettem vele a drivereimet (összesen 7 drivert frissített, főleg alaplapi összetevőkét).

    A frissítés utáni újraindítás óta a tányéros vinyóm hallhatóan kattog, minél aktívabban használom, annál gyakrabban (ha semmilyen programmal hozzá se nyúlok, akkor elhallgat, de ha mondjuk file kezelővel lépegetek rajta, akkor 10-15 másodpercenként hallok egy kattanást).

    CheckDrive 2020-al nekiálltam ellenőrizni, egy órája ellenőrzi, de hibát még nem talált (nem is tartom ezt a megfejtést valószínűnek, mert a vinyóval semmiféle problémát nem tapasztaltam, de persze ki tudja).

    Próbaképpen a másik tányéros vinyómat kikötöttem, de a kattogás nem változott, pontosan ugyanúgy, és ugyanolyan gyakran jelentkezik a kattogás egy tányéros vinyóval, mint két tányéros vinyóval (egy tápkábelen van a kettő).

    Létezik, hogy a szoftveres változásnak van köze a kattogás megjelenéséhez, vagy ez egyértelmű hardverhibának hangzik ?

    A vinyó kb 7 éves, Samsung, 1TB, 867 nap üzemidő, és 3535 bekapcsolás van benne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák