Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eagle25

    csendes tag

    Sziasztok!
    Van egy WDC WD1600AAJS-60PSA0(150GB) HDD-m.
    Párszor kicsúszott belőle a sata kábel, sajnos régebben nem mindig fémcsatlakozósat használtam, és ezt hibaként érzékelte be. Erre a Win7 hibaüzeneteket küldözgetett, azt már sikerült régebben "kiirtanom". De azóta is néha csinálta a gép indulásakor(BIOS képernyő után), hogy nem találja a drivot, aztán reboot után simán elindult. Nem rendszermeghajtó és fontos adatokat niem tároltam rajta.
    A Hard Disk Sentinelben látom a S.M.A.R.T. beírást is, hexa 14 (20db) hibát írt bele, kb 1 éve, de a hibák száma nem szaporodik.
    Most formáztam újra, még üres, és szeretném a S.M.A.R.T. bejegyzést is kiirtani belőle.
    Utána pedig HDs regeneráló tesztet csinálni és a továbbiakban is adattárolónak használni, immár a gépből kiszedve.
    Milyen programokkal lehet "kiirni" biztonságosan a S.M.A.R.T. -ból az ilyesmit?
    A HDs le fogja tudni tesztelni úgy hogy azután biztosan jó?
    Érdemes vele még ennyit foglalkozni? Kisérletnek kíváncsi lennék rá hogy kell ilyet csinálni. XD
    //Max elajándékozom rászorulóknak
    //Elég gyors kis meghajtó Sata2-n, az SSD előtt rendszermeghajtóként is szolgált.

    [ Szerkesztve ]

    ASRock B150M Pro4@QuadCore Intel Core i7-6700@3700 MHz (37 x 100)@2xKingston HyperX KHX2133C14D4/4G@NVIDIA GeForce GTX 750 Ti@120GBSSD@2x1TB

Új hozzászólás Aktív témák