Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sonny C.

    tag

    Sziasztok!

    Az alábbiakban szeretnék segítséget kérni: UEFI/Efi-rendszerpartíció.
    Nemrég lecseréltem a gépem nagy részét, az alaplap egy UEFI-s ASUS M5A99X EVO R2.0 lett.
    Win 7-et telepítettem (csak az SSD és az ODD volt rádugva az alaplapra), ami EFI-rendszerpartíciót hozott létre és az SSD-t is GPT-re formázta (nem emlékszem, hogy bármilyen választási lehetőséget felajánlott volna).

    Ezzel nem is volt gondom, de amikor egy régi tároló vinyót rádugtam a gépre, nem volt hajlandó elindulni, azonnal világítani kezd az alaplapon a bootolási problémát jelző led. Mindig válasszak olyan vinyót amiről tud bootolni vagy tegyem be a telepítőlemezt üzenetet dobja . Ha lehúztam ezt a vinyót simán indult a win. Próbáltam az UEFI-ben az SSD-t/EFI-bootmanagert közvetlenül választva bootolni, de így sem indult el a win. Az UEFI rendesen látja a vinyót.
    A vinyó az előző Win7-tel lett formázva és nincs rajta rejtett partíció. Van ötletetek, hogyan tudnám elérni a rajta lévő adatokat?

    Illetve még egy dolog telepítsem újra a win-t kikerülve ezt az EFI-t?
    Érdemes használni ezt az EFI-t/GPT-t vagy maradjak az MBR-nél?
    Ha EFI-s módban telepítem a win-t, a vinyókat is érdemes a lemezkezelőben GPT-re formázni vagy inkább MBR-re?

    Elnézést, ha hosszú voltam és köszönöm választ!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák