Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz Atilla001 #32969 üzenetére

    Ez az én véleményem (amit azért sokan osztanak még rajtam kívül is), hogy a HDR->SDR konverzió sose lesz olyan, mint a natív, eleve SDR-ben maszterelt verziója a videónak. Mivel erre a konverzióra nincs egy egységes "szabvány", így minden lejátszó/szoftver a "maga útján" oldja meg, és így változnak a végeredmények is. Olvass vissza egy picit, ott láthatod képekkel együtt milyen különbségek lehetnek pl. Ezért én mindig azt javaslom, hogy SDR megjelenítőhöz "natív" SDR videó anyagot válasszunk. Ez lehet akár 4K anyag is, már ilyenek is szép számmal vannak. (Az UHD / HDR BD lemezekből készült utólagos SDR-re konvertált anyagok viszont nem ilyenek, erre is figyelni érdemes, bár azok között is ki lehet fogni egész jókat is, de ez mindig lutri). És van a másik tábor, akik szerint "igenis" van értelme és akár még jobb képminőséget is elérhetünk vele, mint az eleve SDR videókkal (pl. MadVR esetén), de, hogy ezt ők konkrétan mire, milyen technikai fúrmányokra vezetik vissza, azokról talán majd ők fognak írni (ha "szerencséd" van, akkor jó hosszan és egy laikus számára teljesen érthetetlenül :D , amik után csak még több kérdés marad, mint válasz).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák