Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    válasz BBéci #222 üzenetére

    Ez a HSZ volt a kiindulási alap a kérdésre miért is jobb egy hangfal mint a kompakt hangdoboz. [link] A hangszórók mérete és az ehez méretezett doboz térfogata (nem megyek bele minden apró részletetbe, mert tudom hogy lenne elég, ezért röviden). :) A mély és mélyközép hangszórók nagyobb teret kérnek maguknak, majd a közép és magas megelégszik nagyon kis litertérfogattal is. Három utas hangfalnál a mélyet szeparálni is szokták és hozzáillesztik a bass reflex nyilást. Ezt tervezőprogramokkal kivitelezik, hogy a frekvenciaátvitel és frekvenciakeresztezések, a hangváltó és hangszórók és a doboz egységes rendszerként müködjön. Régen erre nem találtak a literteljesitménynél jobb kifejezést (pedig szerintem egy hangszer hangolásához több köze lehet). Egy tuning autó motorját is hangolják szinte a levegőbeőmlőtől kezdve a kipufogórendszerig jópár plusz lóerő reményében. :) Teljesen mindegy milyen néven nevezzük, egy paramétereiben alulméretezett hangfal vagy autó sem teljesit megfelelően, mert sok kihasználatlan potenciál bentmaradhat. Ez a fogalom és ismeret lehet neked, nekem megvan és hasznositjuk, de másnak is hasznos lehet hangfalvásárlásnál. Szakmai szemmel is megnézni egy hangfalat, egy kicsit más szemszögből. Ha már a műszaki leírást is a vásárló megtévesztésére valótlan adatokkal látják el itt egyesek szerint és ilyen ismeretek megismerése felesleges időtőltés, mi alapján ajánlhatóak a hangfalak. Valahol az árak tengerében szűkitenem kell a belépőszintre megfelelő árakon az ajánlott választási lehetőségeket.

Új hozzászólás Aktív témák