Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LZs?!

    aktív tag

    Sziasztok,

    Egy kissé talán egyedi, de mégis 'home server' tematikába illő kérdésem lenne.

    Excel / Access file-okkal dolgozom, és néhány adatbázisom kezdi kinőni a laptomom kereteit: T460 'powerpoint edition' + 32bit Office 2013.

    Jelenleg van egy adatbázisom, amit 8 (!) ~1.7GB-os mdb file-ba kellett bontanom az Access 2GB-os mérethatára miatt, illetve az Excel file-oknál (méret/komplexitás) is határon egyesúlyoz a laptop.

    Eszembe jutott, hogy üzembe teszek párhuzamosan egy workstation/MS SQL server kombót, t.i. a húzósabb Excel file-okat ott hegesztem majd, illetve az Access-t frontend-nek meghagyva a laptopon az adatbázisaimat MS SQL-ben tárolom a WS-ön. A most NAS-on lévő backup-ot is átköltöztetném a WS-re.

    OS-nek Server2008R2 64bit, mellé 64bit Office + MS SQL + csingilingik.

    LAN-on 1Gb/s áll rendelkezésre.

    A HW lenne a kérdés; nem akarok sokat költeni rá, így a következőkben gondolkodtam:

    1) Van itthon elfekvőben egy Phenom II X4 970 + 16GB RAM + alaplap, illetve HDD/SSD is akad; tápot néznem kell

    2) Aprón találtam komplett Fujitsu WS-t Xeon X3450 CPU-val; a RAM-ot és háttértárat berakom én.

    Elég a Phenom 4C/4T vagy adna pluszt a Xeon 4C/8T MS SQL és Excel alatt? HT nélkül nagyjából pariban van a 2 CPU.

    MS SQL mennyire érzékeny a háttértár sebességére?

    Köszi előre is.

    [ Szerkesztve ]

    Nevermind...

Új hozzászólás Aktív témák