Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gban

    Közösségépítő

    válasz gban #44004 üzenetére

    Elkészült a project, bár ráférhet némi finomítás, de így is simán megfelel a célnak.
    Csavart szebtam-tól kaptam végül, utólag is köszönet érte.
    Röviden, mindenki ismeri a pöckös 775-ös lefogatás problémáját, miszerint egyszer használatosra tervezték, plusz a direkt egy mozdulattal befeszítős dolgokat se szeretem, így gyakran csavarosítom a pöckös hűtőket.
    Eddig simán a pöcök helyére tettem csavart, de rájöttem, jobb, ha felfekszik az eredeti fehér műanyagra a 4 láb.
    Íme a kész moddolt hűtő:



    Mint látható, az eredeti pöcköket használtam.
    Első lépésben ki kell fúrmi a fehér részt, 3,5-ös fúróval, hogy simán átmenjen rajta egy M3-as csavar (ilyen megy az optikákba, fdd-be, csak ide ugye hosszabb kell).
    Majd le kell szedni a fekete rész tetejét, de csak a tekerő részt, hogy azért zárt maradjon.
    Ezt lehet fűrésszel, én csípőfogóval leszedtem a nagyját, majd egy reszelőt a munkalapra téve 20-30 mp-ig gyalultam rajta a kézben fogott fekete részt, és már sima is lett (már amennyire szükséges).
    A közepét picit elő kell fúrni, én egy minőségi mini csillagcsavarhúzóval adtam neki, majd ezt is át kell fúrni 3,5-ös fúróval.
    Az ellendarab egy csavaros 478-as hűtő alsó része, szétvágva.
    Természetesen jobb ha van egy 775-ös X, de az nem annyira gyakori mint a fehér holló, így beszerezni elég nehézkes (meg előbbi ingyen is van, anno leszedtem pár 478-as keretet, volt elég halott lap :)) ).

    Nem nehéz a megvalósítás, és amellett hogy vissza lehet hozni a halálból néhány 775-ös hűtőt, még praktikusabb is mint a pöckös megoldás.

    Postázást nem vállalok.

Új hozzászólás Aktív témák