Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz BRIKLY #17597 üzenetére

    nálam az egész hűtés, halkítás, minden mizériának volt a kiindulópontja, amikor pár hónapja besokalltam, hogy a htpc-m nb-én 2 perccel az indítás után 75 fok alatti hűmérsékeletet, a közelben intenzív befúvő házvenit mellett sem láttam. de döntően 83-90 fokot...
    belegyömöszköltem pár, 200-300ft-ért gban-tól vett bontott bordát, és hatalmas hőfok javulsáok lettek. kb. 4 hónap alatt jutottam el a mostani állapotig, amikor már a gtx480 passzív hűtése is 2-4 héten belül valszeg meglesz.

    ja. más. :))

    gtx489 hűtés projecthíradó.

    a ph-n többekkel való ötletelés után:
    jelen állás szerint egyedi, 28-30 centire megtoldott riser kábellel ki lesz hozva a vga. a házon kívülre. egy átalakított, lamelláktól megszabadított accelero xtreme plus, (csak rev1-es, mert olcsóbb és kapni), lesz beledolgozva a bordákba. mivel nem lesz ott az alaplap, így a gpu körül elforgatoma csöveket 90 fokkal, hgoy jobban tudjam rögzíteni az aluprofil bordákhoz. az accelero és a vga nyákja egy eltolt kereszetet fog kiadni. így a vrmnál a fekete nyákbordához is jobban hozzáférek némi lemezes toldással, hogy jobban hűljön..
    tehát külön életet fog élni a nagy bordatömeg a beleépített vga-val accelero-stól együtt, a géptől. és a gépet fogom odamozgatni ehhez a monstrumhoz, és egyszerően a nyitott oldallappal megközelítem, majd rádugom az 4 kábelt: riser, monitor, 2*pcie táp. ennyi. és elvileg a pcie16x 2.0 12 colig toldható. (kb. 30 centi.)
    ez a legegyszerűbb, és legolcsóbb megoldás. nem kell fullcover vizesblokkot megvennem, azt is maratnom, drága conrad csöveket megvennem. ezt a 12k-s accelero-val és a riser-rel kiváltom. a bordák, és azok maratása meg minden verzióban kikerülhetetlen.

    így spórolok 30-40k-t, és sokkal szerelhetőbbé válika dolog. és a vga-ból minden hő a házon kívül keletkezik, és lesz leadva is. ez a passzív procia is jótékony hatással lesz....

    de most az első lépés: meg kell várnom a iser kábelt, míg DaveJr kolléga megszerzi, és moddolja...
    :R :))

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák