Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    Gondoltam megmutatok nektek egy HP pavilon DV5 laptopot belülről.

    Az úgy volt, hogy szét kellett szedni, mert a hűtő nem volt túl poros, mégis pár perc után kikapcsolt a gép a túlmelegedéstől. Mondom egyszerű lesz, lekapom a hűtést, a gyári retket lepucolom, felpasztázom a procit, északi hidat, gpu-t, stb.

    Nekem Thinkpadem van, ott 3 csavar kicsavarásával kivehető a billentyűzet és a palmrest, aztán rögtön mindenhez hozzáférek, gondoltam a HP sem utolsó barmokkal terveztet. Hát, ez nem jött be...

    Olyan laza 30 csavart kellett kicsavarni, ezek után még mindig nem jött szét, mert a felső műanyag borítás peremén körbe ennyi csavar mellé még patent is van, valamint a fedő műanyag két részből áll, amik még össze is vannak kapaszkodva, szintén patenttal...

    Miután végre szétjött, le kellett venni a komplett kijelzőt, alaplapról mindent lekötni, és !kivenni a komplett alaplapot!, és csak ez után tudtam leszedni a hűtést. Persze még az is olyan, hogy a chipekre menő hőcsövek egyikét a nyák egyik, másikát meg a másik oldaláról fogatták oda csavarral.

    gyors szétszedéses videó: [link]

    A képen a réz színű felületek egyébként mind műanyag. Nem tudom, mi szerepe van neki.

    Idézet Youtuberól: Holy shit... i wanted to just clean fan but all this work just to reach it? Thats totaly fucked up design....

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák