Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    Megjött az Ifi Zen dac. Majdnem két hónap volt, mire ideért... :Y

    Pár óra hallgatás után (csak usb, külön táp nélkül):

    A centrance dacportable-nél szerintem egyértelműen jobb. Tisztább és dinamikusabb a hang. Mobilról is.

    Az SMSL M200 + MomentAmp láncban az M200 helyett egészen jól helyt áll. Az M200 tisztább és pontosabb, egyértelmű előrelépés.
    Lehet egy jobb táppal az ifi-hez mást mondanék, de akkor meg az ára már elég közel lesz az M200-hoz.

    Az ifi beépített erősítője unbalanced kimeneten szépen meghajta a Quad Era 1-t, de a MomentAmp-pal tisztább, dinamikusabb és feszesebb a hang. Érdemes hozzá külső erősítőt használni egy jobb fejeshez.

    A karaktere érdekes, mert ahhoz a szériaszám tartományhoz, amit én kaptam 3 firmware érhető el. 5.2, 5.3, 5.3c(GTO filter)

    Az 5.2-vel semlegesebb hangú lesz, karaktere közelebb áll az M200-hoz, de azért picit melegebb. Itt mintha néhány részletet elmosna, de cserébe kellemes hallgatni.
    Az 5.3-mal, amivel gyárilag is érkezik, melegebb hangú lesz, pontosabb részletek, de az M200 még mindig jobb ebben.

    5.3c-t nem próbáltam. ;]

    Az áráért szerintem jó vétel dac-ként is. Az erősítője sem a kardomba dőlök. (Pl. amennyire emlékszem a denon da-300 fejes erősítőjénél sokkal jobb.)

    Egyebek:
    - az összeszerelés minősége ugyan az, mint az M200, egyik kutya, másik eb
    - mivel halkan szeretek zenét hallgatni, így éppen a poti egyenfutás határán teszem, akár normális potmétert is használhattak volna (és a Zen can-n remélem meg is tették :P )

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Új hozzászólás Aktív témák