Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #56474624 #58146 üzenetére

    Az igaz lehet, hogy míg sima foglalat szinte mindenütt van készleten, addig ilyen adapter már ritkábban. Pedig sokaknak van rá szüksége, dual opampról opa627-re váltandó. Tehát a dualról két single-re alakító foglalat eléggé elterjedt, más kérdés, hogy a magyar boltok meglepően nyamvadtak. Pedig tényleg alap az ilyen adapter is. Gondolom, a HQ Elektronikánál, RET Elektronikánál is nézted.

    Bár nem feladatom beleokoskodni, de szerintem az NE5534-gyel is kb. ott lennél, ahol az NE5532-vel most vagy. Egykutya. Amiatt adaptert venni tényleg nincs értelme, legfeljebb, ha későbbi, komolyabb kísérletezés jön szóba. De ha sosem akarsz a single OPA627/637 szintjére ugrani az adott "alapszintű" hangkártyához, akkor ott vannak a 3ezer Ft körüli dual opampok, amikkel már tényleges, komoly javulást tudsz elérni a mostaniakhoz képest. Én nem hiszem, hogy sokáig fog tartani a kegyelmi állapot, melyben jobbnak hallasz NE5532-t OPA2134-nél. Ez egy lépés előre, kettő hátra. Tapasztalatszerzésnek érdekes a filléres opamppal, de hangban szerintem hamar érezni fogod, hogy hátralépés - maximum oldalra, de inkább hátra. Patyomkin-falu. Ha már rág a hifibogár, OPA2134 helyett ugorj OPA2111/2107 szintjére, OPA604 helyett meg például OPA602-re. (Nem azért, mert én például éppen ezt fogom majd tenni, hanem mert ennek már van értelme, ár-érték arányos előrelépés.) Na de nem ezt kérdezted. HQ Elektronika, RET Elektronika... Talán lesz - de nyilván nézted ezeket. Ha nem, marad a Farnell, de ahogy te is mondod, az adapter miatt drágább a leves mint a hús.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák