Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • norvik

    aktív tag

    Üdvözletem az Uraknak. Régóta olvasgatom ezt a topicot, de most először írok ide. Elmondom, hogy mit szeretnék. Egy DAC-ot. Az anyagi lehetőségeim nem korlátlanok, de nem is túl korlátozottak. Árban 50 ezer forint, és fél milla között gondolkodok. Természetesen, ha olcsóbban kapom meg amit szeretnék, nem fogok tiltakozni. Az igényeimről. Régi, de csak laikus hifista vagyok. A HIFI magazinon nevelkedtem. Az angolos, semleges hangkép az ideálom. Nemrégiben vettem egy Ibasso DX90-et, és voltam olyan ostoba, hogy azt hittem, hogy ez majd kielégíti az igényeimet. Ez sajnos nem történt meg. Utcára, utazáshoz nincs többre igényem. De otthonra kevés. Egy ősrégi CD játszóval eresztettem össze. Rotel RCD 971. Azt hittem, hogy le fogja mosni a színről, az Ibassonak szurkoltam, és a sok eltelt év technikai fejlődésének. Tehát a placebo is a régi technológia ellen szólt. Ennek ellenére a régi CD játszó lemosta az Ibasso-t otthoni körülmények között. Erősítővel, hangfalakon keresztül, nem fejhallgatóval. Nem túl durván, de határozottan. És akkor még nem is eresztettem a ringbe a HDCD dekódolást, amit az öreg Rotel tud, Viszont flac formátumban ez már nem jön elő. Ezt egyébként nem tartom túl fontosnak, hiszen a HDCD lemezek száma nem túl nagy. De ilyen kódolás nélkül is meggyőzően jobb a régi RCD 971. Teltebb mélyek, levegősebb magasak. Minden különösebb extra kábelezés nélkül. Tehát, amit szeretnék, a fent leírtak tükrében, az egy Rotel RCD 971-el megegyező, vagy valamivel jobb hangminőség. De ne is legyen rosszabb.
    És ha kérdeznétek, hogy milyen a láncom, már mondom is. Myryad MI 240 erősítő. 3000 dollár volt anno, és nemrégiben jutottam hozzá egy gyári új darabhoz, egy raktár mélyéről. A dobozt én magam bontottam ki, előttem senki nem használta. Gyakorlatilag ajándékba kaptam, azért az árért, amit fizettem érte. Az erősítő bontható (kábelezés szempontjából) elő és végfokra. Az előerősítő részét így nem is használom. Dinamikus, hihetetlenül. 17 kg, nem leharcolt táp van benne. Tehát , mondhatjuk, hogy az analóg rendszeremmel elégedett vagyok. Ideértve a hangfalaimat, kábeleimet, erősítőmet, fejesemet, amit csak utcán használok. És ha szigorú akarok lenni magamhoz, akkor az Ibasso DX 90 is jól teszi a dolgát, ha nem otthon vagyok. De otthon kevés. Amit szeretnék, már elmondtam. Amit hozzá szeretnék még tenni, az annyi lenne, hogy amennyiben lehet, akkor letét ellenében, pár napig szeretném az illető DAC-ot itthon is hallgatni pár napig. Előre is köszönöm a hozzászólásokat. Az érdemlegesekre gondolok persze.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák