Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tibiajax

    nagyúr

    válasz Integra #53229 üzenetére

    jaja, a nehéz függönyök.. nálunk, alföldi kisvárosban is bizony ezek régi szép emlékeim részei már csak..
    csodás kisvárosi mozi, bástya- majd korona-nevet viselte, letűnt korszakból maradt ránk, melyet utolsó éveiben - amikor én is virágkoromat éltem odahaza még - egy volt honi diszkós emberke próbálta vinni, kisebb nagyobb sikerrel. az utolsó film, amit ott nézhettem meg, a Hatodik érzék volt, nem sokkal később eljöttem hazulról, rá pár hónappal hallottam, lebontják a kis mozit..
    a súlyos, zöld, régi bársony függönyök a terembejárati ajtóban, jegykezelő néni, a váróteremben '50-es, '60-as évekbeli magyar filmek színes, kis plakátjai - Kalotaszegi madonna, Kőszívő ember fiai.. bent zöld bársonnyal behúzott faszék-sorok, mögöttük négysoros fa-páholy és... még emeleti páholy is volt bizony.. ott ültem amikor elsős voltam és a Lutra-t néztük meg az osztállyal. a kis tibiajax ott csibészkedett már akkor is, a csajokat lőttem befőttesgumikkal a sötétben a gyufásdobozra erősített ruhacsipesz és ceruza-felállású rögtönzött pisztolyommal. fszt érdekelte akkor a film

    2004-ben bontották le és na mi van most a helyén? hát persze hogy egy déemmm

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák