Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz #54715584 #11936 üzenetére

    Ha úgy nézzük, mint egy romantikus filmet, és az agyat teljesen kikapcsoljuk, akkor rendben van.
    Szerintem Dunst is elég szép benne, bár sokan oltják a Raimi trilógia miatt, de jobb, mint a Melankóliában.

    Lassan meg kéne békélnem Jim Sturgess-el is, bár mindig olyan fura szerepei vannak (One Day, de főleg a Heartless miatt, bár a film alatt végig azt hittem, hogy ő szerepelt a borzasztó Franklynben, de az Sam Riley volt), és még nem tudtam eldönteni, hogy tehetséges, vagy idegesítő.

    Film elején elmondják az alapfelállást (két ikerbolygó amik egy Nap körül keringenek közösen, de mindegyiknek megvan a saját és ellentétes gravitációja) leszögezik a három alapszabályt:
    1. Minden egyes tárgyat csak azon bolygó gravitációja húzza, amelyik világról származik.
    2. Az anyag ellensúlyba helyezhető a másik világból származó anyaggal (ellenanyag).
    3. Ellenanyaggal való pár órás kapcsolat után az anyag elég.
    (remélem jól fordítottam ezeket)

    Volt benne pár ellentmondás, meg az alaphelyzettel is ki kell békülni (engem az nem hagyott végig nyugodni, hogy elméletben két bolygóról van szó, mutatják is a kör alakot az elején, aztán végig olyan, mintha csak két párhuzamos "földrészlet" lenne, mint vmi középkori bolygókép, illetve azon tény, hogy a gravitációt nem a bolygó, hanem a tárgyak tartalmazzák), de összességében kellemes moziélmény.
    Képi megvalósítással sem volt különösebb gondom.
    Szóval ha lánnyal nézzük (szerintem mindenképpen ajánlatos), akkor kellemes kikapcsolódás lehet, de az összefüggéseket ne keressük.

    Sajnos ami felirat kint van, az egy ilyen szinonimás idegesítő cucc, teljesen használhatatlan.

    DTS is homemade--> ezt az oltást! ;]

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Új hozzászólás Aktív témák