Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pH03N1xM

    tag

    válasz Bitlisz #8798 üzenetére

    Meglepomod nekem a korabbi intel gpuval nem volt ilyen problemam (G6950), ellentetben par napja beraktam egy ATI HD5450-et, azota majd megorultem: a hang es a kep szepen lassan elcsuszott mpc-hc-ben, de csak ha EVR Sync/EVR custom volt a render. Sima EVR-rel tokeletes volt (persze ekkor nincs felirat). Kinomban vegigprobaltam mindent (24Hz-tol 75Hz-ig a kepernyofrissitest, hatha amiatt van gubanc), mar majdnem feladtam, mire rajottem, hogy siman ki kell lonom a vsyncet, es azota tokeletes. Azert 3 napom rament erre...

    SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

  • Bitlisz

    aktív tag

    válasz pH03N1xM #8801 üzenetére

    Hasonlóképpen jártam én is, de kb azóta nem használok mpc-hc-t a laptopon (sem) (HD5730), viszont a KMPlayer külső mpc-hc kodekekkel EVR-en ok.

  • GerykO

    aktív tag

    válasz zodes #8799 üzenetére

    Ha van letöltés, gondolom feltöltés is van. Az ha nem DIGI neted van akkor azért időigényes. Amit még tudok javasolni, hogy ha már ennyit megy, akkor lehet ebből NAS-t is csinálni. Torrenthez, meg ott a lehetőség a "távoli asztal", és ha a routereden a vpn is engedélyezve van(bár akkor már a routert is ki lehet váltani, és ha kell a vezetékes továbbosztás, bele még egy hálókártyát/tudjanak hol aludni a bitek ;] /), akkor akár a suliból elindíthasz egy letöltést, hozzáférhetsz a gépen lévő önéletrajzodhoz/fényképekhez...
    720P-ig a kétmagos hyperthreades Atom is bírja a strapát, 1080P-hez már ION/Atom kell, vagy FusionAPU, ami kevesebbet eszik. Ezek szerint minimum egy tv-tuner megy bele. Ebből javaslom a dual-hybrid megoldást, és akkor az analóg és digitális jeleket is fogadja, és mivel két tuner van benne mehet a felvétel mellett akár a time-shift funkció is, függetlenül attól, hogy melyik jel analóg vagy digitális. És hálózaton is lehet tovább streamelni a tuner jelét. Célszerű szerintem még beledobni egy WIFI kártyát, és akkor vezetéknélküli router is egyben. Ezen a lapon szerintem van elég hely mindennek, mégis pici, a passzív bordára egy alacsony fordulatú 9~12cm-es venti és hangja se lesz.
    Ha a vinyóra is érzékeny a füled, akkor telepítheted pendrivra is az oprendszert(bár ez vindóz alatt elég necces, mert nagy kéne), vagy ssd-re, tároláshoz meg 5400rpm-es green vinyók, igénytől függő méretben. Ha egyszerre csak 1-1 dolgot szeretnél csinálni bőven elég a 2 GB memória, ha többet is egyszerre, meghálálja a 4GB-ot. Ház ízlés kérdése, ez egy házimozi-erősítőbe is elfér, de lehet kész házat is venni, amihez akár távirányító +kijelző is párosul(de ez csak ~50ezer). Vagy Logitech harmony, és akkor a tv, számítógép erősítő mint egy kapcsolóval megoldható, illetve nemrég linkeltek be touchpados billentyűzetet, ami szintén nagy okosság.
    Ha összegezzük FusionAPU full load max 24W (forrás)
    +green hdd 3~5W/db
    +tv-tuner 1~2W/db
    +LAN ne is számoljuk
    +W-LAN ha jó állítod be az energiagazdálkodását 2~3W
    Szumma max: 36W, de akkor minden egyszerre terhelve van.
    Szóval ez mehet 24/7ben is, nem fogod megérezni igazán a villanyszámlán. :N
    Ez csak egy kb iránymutatás. :B Remélem segítettem valamit. :R

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • zodes

    aktív tag

    válasz GerykO #8803 üzenetére

    Nagyon köszi sokat segítettél!! :) :R :R

    Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

  • Bitlisz

    aktív tag

    válasz Enszuke #8797 üzenetére

    Na megsasoltam ezt a WebM VP8..9...témát rendesen.
    A laptopomon chrome alatt (valami i5 mobil) kb 30%-os megevett a prociból egy 1080p-s Youtube HTML5 anyag, mert ugye ezen nem gyorsít a GPU.
    Bármelyik atom (és hasonló) biztos szenvedne vele.
    A minősége valahogy nem jött be, szerintem nem jobb mint a Flash (h264?).
    Az előnye az lesz (gondolom), hogy nyílt és ingyenes lesz az alkalmazása.
    A legnagyobb hátránya, hogy jelenleg semmi sem gyorsítja (asszem a rockchipnek van 1, meg majd lesz pár ilyen).

    Szal valóban a procira hárul minden, jelenleg.

    A tökéletes megoldás HTPC-re (hogy időtálló legyen), egy ilyen E3300 vagy AMD Athlon II X2 250 szerű proci (teljesítményben kb ez a min, hogy a proci minden HD anyagot tudjon vinni).

    Ha valakinek ez nem elég (én):
    Plusz egy VGA, ami nem az intel, de abból is min 4500-as tip, és képminőség is ok lehet (kivétel a 24p).
    ATI-t nem javasolnék, mert az meg háklis a kódolásra (bár az UVD3-ról még nem tudom mennyivel jobb, szerintem az max a divx-et veszi szárnyai alá).

    Tökéletes megoldás nincs.

    A legjobb (hosszabb távon) a fogyasztás és egyéb (saját) elvárások alapján egy nVidia chipes board lehet, pl.:
    Zotac GeForce 9300-ITX WiFi
    + E3300
    + csakis PicoPSU! (bárhonnan is)
    + min 2GB mem
    + 2,5" HDD

    Vagy ilyen takarékos proci, hozzá a lap, PCIEx16 foglalattal + VGA (nVidia GF210...stb)
    Szerintem fogyasztásban ezt is meg lehet úszni úgy 70W alatt.

    Bár azt is el tudom képzelni, hogy a HTML5/VP8-as videó mellett egy jó darabig a Flash is ott lesz elérhetően, szal az ATOM+ION még teheti a dolgát HTPC-ként. Ezen meg én úgysem webezek.

  • Bitlisz

    aktív tag

    válasz szabi__memo #8806 üzenetére

    Nem, sőt nemsokára jelennek meg ilyenek. De van egy olyan érzésem ezek inkább a mobil szegmensre koncentrálnak.

    [ Szerkesztve ]

  • róland

    veterán

    válasz szabi__memo #8806 üzenetére

    Az AMD Brazos platformja nem támogatja?

    http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

  • Bitlisz

    aktív tag

    válasz róland #8808 üzenetére

    Ja, igen, elvileg az UVD 3.0 támogatja a vp8 gyorsítását. Csak erről tesztet semmit nem találtam a neten (eddig). Valaki?

  • szabi__memo

    nagyúr

    Előző témában: Bitlisz/róland és az ION nem támogatja, nem fogja támogatni valami driveren kereszül a VP8 dekódolását?
    Jelenleg mit ajánlanátok htpc-nek ha kizárjuk az atom+ion,brazos duót és a fogyasztás is számit? Na és a minél kevesebb zaj. Intel és AMD vonal is érdekel. Köszi

    [ Szerkesztve ]

  • DeckardCain

    senior tag

    720p-re illetve 24/7-re megfelelne a következő konfig?

    Intel® Desktop Board D525MW 19k (2magos/4 szálas atom)
    2gb ddr3 4-4,5k
    1tb wd green 13-14k
    LC power 1320mi 75W 10-11k (külső táp adapterrel)

    Igyekszem valami olcsó megoldást találni..

    Köszönöm.

  • DeckardCain

    senior tag

    válasz szabi__memo #8812 üzenetére

    Igen ezen csak vga kimenet van.
    Egy 22-es lcd monitorral használnám. Kb napi fél óra net, meg egy 720p-s film vagy sorozat max, többre nincs időm, a torrent meg elvan magába... :))
    Ha erre elég akkor nekem elég lesz. Mondjuk nem tudom mennyivel lesz rosszabb d-sub-bal mint dvi-vel.

  • szabi__memo

    nagyúr

    válasz DeckardCain #8814 üzenetére

    Talán nem számit sokat, a kérdés nem kell e a jövőben mondjuk vmi komolyabb méretű tv-t meghajtani

  • Bitlisz

    aktív tag

    válasz szabi__memo #8810 üzenetére

    Na akkor leírom ezt is amit Enszuke-vel dumáltuk privátban (nem értettünk mindenben egyet, de az igények is különbözőek).

    Szal nemrég kipróbáltam egy atom+ion-os gépen a VLC-n a letöltött WebM/VP8-as videókat.
    Néha be-beakad (bekockásodik, megakad), de a procit kb 15-25% között hajtja 1080p-ben.
    Youtube hmtl5-ben meg max a 720p élvezhető, de az is csak ablakban.

    Szerintem amúgy a CUDA-ra (ION) alapozva lesz megoldás. Flash+VP8-ra lehet hogy lesz. Vagy máshogy, pl OpenCL, VDPAU...stb Linux alatt biztos megoldja majd valaki:)

    A jelenleg HTPC-re szinte tökéletes ION/Brazos mellett...
    Az AMD vonalon valami 45W-os proci (pl AthlonII X2 250E, vagy alulfeszelve valami 65W-os),
    Intel pl E3300 (G41, vagy inkább a G45 chipset ahol GMA X4500HD van) vagy hasonló (ha többet akasz, i3...stb).
    Normális hűtővel (esetleg 12cm-es ventivel) halk. Valami mATX lap (PCI TV a tunernek, PCIe 16x GPU-nak).
    Hogy normális 24p legyen, meg HD Audio bitstream (de legalább LPCM), ajánlom az Intel VGA-val szemben az alacsony fogyasztású GPU-kat (pl GF210..stb), de csakis passzívan. (esetleg ATI, de az én nem preferálom annyira, majd ha UVD3-as lesz passzív, 10-20W fogyasztású),
    Tápnak csakis PicoPSU (ha nincs beépített).
    Így kordában lehet tartani a fogyasztást, valószínűleg az Intel rendszer alacsonyabb fogyasztású lesz.

  • levelunye

    tag

    Hali!
    Szeretnék otthonra nappaliba egy ilyen HTPC-t. Még kezdő vagyok, azt se tudom hol kezdjem, mit mennyiért érdemes, hogyan stb. Csak kapizsgálom a témát, hogy kicsi fekvő ház, halk működés, nagy winyó, HDMI kimenet stb számít.
    Van egy (most még csak) HD Ready LCD TV a nappaliban, amihez szeretnék csatlakoztatni egy ilyen HTPC-t.
    Ami fontos:
    1TB winyo
    Halk működés, jó lenne ha totál csendben lenne tehát valami pöpec venti
    Feteke ház
    HD filmekhez kellene főképp (későbbiekben fullHD-n lenne használva)
    Tudnátok ajánlani valamit?

  • zsola32

    őstag

    sziasztok

    az i3 - integrált vga korlátai....
    ma belefutottam az első olyan .mkv tartalomba, amit nem visz az i3 (integrált vga-val)
    a kép alsó szelete szétesik.

    Videó formátum…...: mkv
    Videó Kódolás……..: x264
    Videó bitráta………..: 16200 kbps
    Fps…………………...: 23.976 fps
    Felbontás………..….: 1920x1080

    a többi filmemnél nem tapasztaltam ilyen problémát, igaz a bitráta sem ekkora.

    az ION 330, Live XBMC-vel gond nélkül viszi, még pörgetni is lehet folyamatosan.

    kérdezték előttem néhányan, milyen konfigot vegyenek filmek - hd-k nézésére.
    itt a válasz egy része gondolom.

  • TGyula

    tag

    Sziasztok!
    Olvasgatok nálatok, de mivel látom nincs még senkinek a kezében,
    gondolom leírom a nyers adatokat.

    Külső táp
    Belső táp
    Alaplap
    Plextor 810sa
    Samsung SLC SSD SATA Hard Drive MCBQE32G5MPP-0VA
    Western Digital Caviar Green 2TB Review (WD20EARS)
    2 db 80mm venti 5v-on
    A külső tápra rá van kötve ezen a pc-n kívül:
    router
    OptiBox Linuxos mûholdvevõ

    Az egész most/net,filmnézés a műholdon,torrent/ 48w
    Bd tömörítetlen XMBC-n,torrent, csak pc 31-32w
    Csak net 20-21w
    Két nap óta használom, de se videó, se audiót nem találtam ami akadna.
    Pedig kerestem.
    Bd cpu terhelés: 25-32%
    divx: 8-12%
    mkv: 12-15%

    Patikán működik!

  • GerykO

    aktív tag

    válasz zsola32 #8818 üzenetére

    Vannak egypáran, akik nagyon az Intelt favorizálják (mert keveset fogyaszt, meg mert Intel), aztán meg majd jön a sírás-rívás, hogy nem viszi rendesen. Akkor vegyél bele nVidiát, mert csak + 10~20W. De ebben az esetben már rég túl lépték azt a fogyasztást, amivel kevesebbet eszik, mint egy AMD-s rendszer integrált GPU-val, ami meg működik is, + GPU nélkül.
    Viszont ne feledjük AMD esetén ott a kicsit rosszabb linuxos támogatás, ami ha hihetünk a cégek állításának, akkor a nem is oly távoli jövőben biztos, hogy javul. De amennyiben vindózt használ az ember, akkor pedig teljesen mindegy milyen IGP-t GPU-t használ az ember, driver szempontból minden gyorsítás támogatott lesz, amit a hardver tud. Hardveres támogatásban, az Intel elég szerény jelenleg, nVidia/AMD rendben van, persze nem árt a legfrissebb kategóriában kutakodni, hogy a legfrissebb videólejátszó motort kapja az ember, és kisebb csíkszélességen gyártott legyen a GPU, támogassa a legfrissebb DX-et(feltéve ha majd win8 is megy majd a gépre), és minél több dologban levegye a proci válláról a terhet, hogy a multitaszkolás is gördülékenyebb lehessen.
    Szóval igazából semmi marginális különbség nincs a két platform között, akkor viszont az árnak kell dönteni! Ha már speciális igényekről esik szó, akkor viszont a speciális funkciókat is szem előtt kell tartani:
    Mondjuk valaki virtualizációra is szeretné használni a HTPC-jét (mondjuk baromság), akkor azt AMD-s rendszeren megteheti(mert minden 45nm AMD cpu támogatja azt), Intelen nem feltétlen(mert csak a high-end cpu-k kiváltsága az).
    Sorolhatnám persze napestig, de nem látom értelmét, hisz aki ilyesmiken töri a fejét az képben van a témában nagyon. A többiek meg úgyis vindózt tesznek majd fel.

    Szummázva a dolgokat Intel IGP-t el kell felejteni, mert HTPC-be nem jó még a SB-é sem, nVidia/AMD megoldásai mind IGP mind GPU szinten tökéletesek HTPC-be, ha a fogyasztást is nézed, akkor IGP-t célszerű használni. AMD IGP-t csak AMD-s rendszerhez kapsz, nVidia IGP-t kapsz a mostani AMD procik alá is, viszont az Intel alá "csak" a core2-es architektúráig(ami persze még most is tökéletesen elég, főleg htpc-be). Mivel az nVidia már kiszállt a chipset piacról, mióta az Intel is integrálja a memóriavezérlőit, ezért azok még 65nm-en gyártott példányok, vagyis többet esznek majd mint az AMD megoldásai 55nm.
    Tehát azt vegyél, amit olcsóbban megkapsz, vagy néhány-ezer forint különbség esetén dönthet személyes szimpátia, esetleg a fogyasztásbeli különbség.

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz TGyula #8819 üzenetére

    Köszi az adatokat! Akkor már csak azt kell megvárnom, hogy végre a m-ATX méretű Asus deszka is elérhető legyen kis hazánkba végre. És akkor végre a K7-es rendszerem leváltásra kerülhet. :C

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz Enszuke #8822 üzenetére

    Igen, amint látom az e3300 már kapott végre egy kis támogatást, de akkor sem támogatja a core2 széria összes tagja! De ez is csak részben, mivel csak a VT-x, megy neki, de a VT-d nem. És mint említettem, hogy szvsz. elég nagy baromság HTPC-t virtualizációra fogni, mert amúgy sem túl acélos teljesítményt tartalmaz egy HTPC. Szóval ez csak amolyan egyszerű példa akart lenni, de jól kigáncsoltad a sántát.
    Értem én, hogy ott a CPU az Intelnél az IGP mellett, de ha egyszer nem a CPU teszi ki a képet a TV-re, mert hát ha már HTPC, akkor TV-re lesz kötve, akkor bizony ez a hibajelenség ott lesz a használója számára...
    Az Atom az pedig hát hogy is mondjam, szegénységi-bizonyítvány az Intelnek, ezért tette mellé az nVida nagyon okosan az ION-t (gef9300). Persze ez szúrta az Intel szemét, és jól keresztbe is tett az nVidiának, illetve a felhasználóknak is.
    Igen, az ION-ban lévő pure-videó technológia nem alkalmas az általad említett technológiák gyorsítására, ezért is érdemes az újabb megoldások felé nézelődni. ION2 (gt218), de akkor már esetleg besegíthetne több dologba is a CPU-nak, vagy vihetne több játékot ugyanazzal a fogyasztással (viszont a PCIe X1 eléggé szűk ahhoz, hogy ellehetetlenüljön), akkor pedig a 4xx-es széria alja, vagy ha végre megjelenik az 5xx-es széria alja. Ellenben a fusion APU támogatja a web-tartalmak gpu általi gyorsítását. Ahogy láthatod a blu-ray tartalommal is megbirkózik. Ezúton köszönnénk meg ismét a mért adatokat (#8819) TGyula fórumtársnak. :R

    Félre ne érts, biztos jó ha van egy "bivaly" cpu-d, de számomra a HTPC egy olyan célszámítógép definícióját takarja, ami az adott felhasználási terület minden nemű igényét kielégíti, a lehető legalacsonyabb energiafelhasználás mellett. Persze lehetnek extra igények egyéb szolgáltatásokra is, hisz ez a pc előnye a médialejátszókkal szemben.
    Tudod kinek a pap, kinek a paplan. De sok igazság van abban is amit te mondasz. :K

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • zsola32

    őstag

    válasz GerykO #8820 üzenetére

    szia

    én nem sírtam csak leírtam 1 egyszerű tényt
    400-ból 1 nem ment rendesen az i3 procival.
    hozzá kell tenni azért, hogyha ezt az egy múvit nem nézem akkor semmi gond nincs a ketyerével.

    sőt, gyors mint állat és az én konfigom minden htpc szempontnak megfelel (nekem).

    (fogyasztás, csend - bővíthetőség.....)

    a vga kari biztos jó bele, de momentám nem tartom fontosnak beszerzését az összkép alapján.

    az ION nálam a médialejátszó, az i3 meg olyan csendes mindenes.

  • Garold

    senior tag

    válasz TGyula #8819 üzenetére

    Az alaplapi veninek van-e hangja? Szabályozza e az alaplap?
    Én is ezt a deszkát néztem ki magamnak, az MSI méregdrága, az Asus meg nem jelent még meg kishazánkban, de sztem az is 40k körül felett lesz...

    Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

  • DeckardCain

    senior tag

    válasz szabi__memo #8815 üzenetére

    Egyelőre nincs tervben.

    De azért még meggondolom az asrock 350m1-et. Kb +5k lenne. Nehogy az legyen, hogy később megbánnom. :U

  • GerykO

    aktív tag

    válasz zsola32 #8824 üzenetére

    Szerinted az analóg tv-tuner nem támogatja a hardveres mpeg2 tömörítést? Mert ebben az esetben a proci kezeli a tv-tuner megszakításkérelmét, illetve a merevlemezvezérlőét, aztán engedélyezi a tunernak, hogy hozzáférjen a rendszermemóriához, illetve onnan a merevlemezvezérlő adatokat írjon a merevlemezre. Mivel egy tunerkártya hardveres követelménye a "P4 1.6GHz or eqvivalent", feltételezem egy K8as architekturára alapozó kétmagos 1.6GH-es órajelű APU meg fog bírkózni eme nemes és terhelő feladattal is. :K
    Akkor beszéljünk egy csöppet a digitális műsorszórásról (vagyis a sugározzunk mpeg4 streamet), ebben az esetben a tunerkártya által dekódolt sok egyes és nullás értéket nemes egyszerűséggel fel kell jegyezni a hdd-re, és megtörtént a "felvétel". :C

    (#8824) zsola32: Bocsánat, ha félreértettél volna. :R Nem azt mondtam, hogy te sírsz, hanem hogy majd jön sok helyről, hogy ez akadozik, meg amaz sem jó. ATI videokártyák esetén eléggé felfújt téma volt a mikroakadás annak idején, akkor ez a probléma felett sem kellene szó nélkül elmenni. :N

    Mindenki: Senkit sem akarok rábeszélni egyetlen gyártó termékére sem, próbálok pártatlan véleményt mondani, hogy mindenki meg legyen majd elégedve az általa vásárolt termékekkel. Elvégre ez lenne a célja ennek a topiknak. Nemde? :R

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • Garold

    senior tag

    válasz szabi__memo #8827 üzenetére

    Szívesen várom a linket arról a magyar boltról ahol meg lehet venni, rendelni.
    Vagy erre gondoltál? link - itt sincs várható szállítási idő

    Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

  • GerykO

    aktív tag

    válasz Enszuke #8830 üzenetére

    Akkor sorolnám a "drága kivételeket" a teljesség igénye nélkül analóg/digitális vegyesen:
    egy kettő három négy.
    Azért a drága ne legyen ennyire relatív fogalom... ;]
    12~14 ezer környékén már találni dual-hybrid tv-tunert is.
    Még mindig szeretném kihangsúlyozni, nem a személyes pártfogolt márkám szeretném bárkire is rátukmálni, és szerintem rendelkezem olyan mértékű tudással, hogy tudjak segíteni másoknak bemutatni azokat a szempontokat, amikor a gépük egyes részeinek összeválogatásánál találkoznak olyan kérdéssel, amire csak hosszas utánajárás után tudnának jó döntést hozni. Nem szeretnék senki helyett sem dönteni, elmondom a pro és kontra érveket, majd saját belátása szerint dönthet mindenki. :Y
    Te is ennyire pártatlanul tanácsolod mindenkinek az Intel E3300 CPU-t? :U

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • TGyula

    tag

    válasz Garold #8826 üzenetére

    Szia
    Nem hallom,de még nagyon "friss" versenyző...
    Bios-ban 50%-ra tompítottam, így max 40 C
    Ha már 2 hete stabilan megy,teszem fel a 2db hr05-s hűtőmet
    Szerintem 25000 ft-ért jó vétel volt.

    Kap még 1 usb-s wifi-t ap-nak,meg valami kombinált tunert/dvb-s-t,fm.../,usb-s Bt,
    De ez a jövő,vagy a cél? :C

  • zodes

    aktív tag

    válasz TGyula #8819 üzenetére

    Szia!
    Azt szeretném megkérdezni, lehet én nem látom a listában, hogy ha nem használod a HTPC-t
    akkor teljesen kikapcsolod, vagy csak hibernálod és, hogy akkor mennyi a fogyasztása?

    Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

  • Jag

    senior tag

    válasz levelunye #8817 üzenetére

    Sztem csapjál bele egy olcsó ION 330-ba, aztán majd kialakul.
    Ez egyelőre mindent visz, kicsi, hangtalan és keveset eszik.
    Minél többet olvasol, tájékozódsz, annál bizonytalanabb leszel és addig sem nézed a jó kis filmeket a TV-den. :-)

  • zodes

    aktív tag

    válasz Enszuke #8835 üzenetére

    Érdekes a vitátok és elnézést kérek, ha ezt közvetve is de valószínűleg én is kiváltottam. :)
    Azért örülök neki, mert így lehet tanulni. Egy kérdésem azért lenne Mindkettőtök felé(Enszüke és GerykO) pontosan milyen rendszeretek van (HTPC)?
    Csak média centerként használjátok, vagy egyéb dolgokra is?
    Van mellette "rendes" gép is otthon?
    Azért kérdem, mert én mindenképp egy célgépet szeretnék építeni, mert van 2 másik gépem másra. Ez csak médiacenter lenne (se virtualizáció, se sütés, se főzés :D )

    Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

  • zodes

    aktív tag

    válasz Jag #8837 üzenetére

    Ebben van valami! :DD
    De, ha az olvasásból kiszűröd azt ami neked nem kell, szerintem jól is tudsz dönteni, nem csak közepesen. Az a gond, ha közepesen döntesz visszacsinálni nem tudod és ha nem vagy milliomos akkor egy jó darabig szívás van. Persze csak néha. De épp elég ahhoz hogy elmenjen a kedved az egésztől. :)
    Én is ezért szeretném a lehető (nekem legjobb) konfigot kiválasztani, hogy valóban azt tudja lagalább 3-5 évig amit szeretném, hogy tudjon. Már lassan 3 hete csak olvasgatok, tanulok.
    Sokszor a szemem jojózik, de nagyon remélem, hogy nektek köszönhetően :R lesz egy nagyon f....sza HTPC-m.

    Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

  • Jag

    senior tag

    válasz zodes #8839 üzenetére

    3-5 évig tervezni a mai pc világban sztem értelmetlen.
    Havonta jön ki újabb fejlesztés, ami nem azért probléma, mert meg kötelező lenne megvenni, hanem azért, mert az alkalmazások fejlesztői is arra fognak dolgozni. Érthető, hisz nekik nem kell esetenként annyit melózni a szoftverrel, hogy optimalizálják a gyengébb vasakra is.

    Biztos én csinálom szarul, de én inkább eladom és keveset hozzátéve veszek egy másikat, ha már "kicsinek" érzem a konfigot. Így lehet, hogy 5 évre vetítve kicsit többe lesz a motyó, de mindig használható konfigom lesz. Most itt elmolyolhatsz még 1-2 hónapig, mire összerakod a tutit, aztán jövőre meg jön valami, amit a te vasad nem tud és cseszheted az eltékozolt idődet. :-)
    Természetesen nem azt mondom, hogy vedd meg az első xart, meg ne olvass utána, de tépelődni, hetekig olvasgatni szvsz pc világában felesleges.

  • zodes

    aktív tag

    válasz Jag #8840 üzenetére

    Ez is igaz! De ez attól is függ, hogy mire is használod a vasad! Mert pl 5 év múlva tökéletes lesz egy szerver gépnek, vagy a gyereknek netezni. Nem mondom játékra gyakorlatilag havonta lehetne újabb és újabb cuccost venni bele, mellé, rá, helyette.

    Nekem 6 éve van egy iMac gépem a legújabb rendszer és progik. Most már azért kicsit lassúcska, de teljesen meg vagyok vele elégedve. Játszani nem is lehet vele. :)
    A filmeket most is egy laptopon nézem tv-vel összekötve, tehát ráérek.
    Én egyébként is most már csak az a kérdés van bennem, hogy az amit te mondasz, vagy Brazors. De azt hiszem az utóbbi lesz a nyerő! :)

    Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

  • Jag

    senior tag

    válasz zodes #8841 üzenetére

    Nem mindegy, hogy 5 év múlva ION, vagy Brasos servered lesz? :-)
    Félre ne érts, nem kötekedni akarok, csak látod, nem sok értelme van az ilyen irányú töprengésnek.
    Meg kell tanulni olvasni a sorok között. Itt sok a tényleg hozzá értő és természetesen ők maximalisták és minden egyes apró hiba nekik tényleg hiba. Mi, halandók ezeket észre sem vesszük. Sokszor leírtam már, én eddig nem találtam olyan durva BR filmet, amit ne vitt volna az ION + XBMC páros röccenés' nélkül. Az a titok, hogy Dualba menjenek a ramok.

    Egyébként tényleg kíváncsi lennék rá, hogy hol a határ, mi az ami megakasztja.
    Ha valakinek van valami igen komolya anyaga, ami szerinte meghaladja az ION képességeit, ne tartsa vissza, szívesen megnézném.

  • zodes

    aktív tag

    válasz Jag #8842 üzenetére

    Persze, hogy lényegtelen, hogy milyen szerver gépem lesz 5 év múlva :K !
    Ezt csak azért mondtam, hogy tudom majd még mire használni akkor is ezt az akkor már elavult gépet. Nagyon sokáig ION-t akartam, de elmentem egy teljesen magyar céghez aki csinál HTPC-t. Ez az: [link] Bizony sajnos az Avatar FullHD-ban akadt, sajnos elég rendesen. A magyarázat az volt, hogy töltötte le az EPG-t. Ha így is volt, akkor se akadjon az EPG miatt nem? :)
    Mondjuk nem XBMC a szoftver, hanem a saját Homesys az igaz! Lehet, hogy ott volt a bibi én nem mondom, de ezt én innen honnan tudnám???? :)
    Te mióta használod?
    Valóban mindent lejátszik?

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

  • Bitlisz

    aktív tag

    válasz zodes #8843 üzenetére

    Én kb másfél éve használom az ION-t. Jelenleg Win7, és 99,9%-osan mindent lejátszik.
    Egyetlen filmet találtam, ami szaggatott, de az valami tényleg rosszul sikerült kódolás volt.

    Mióta átálltam, ami hiba volt linux alatt, azt érdekes módon Win7 alatt többnyire nem produkálta az XBMC.
    Ezek a hibák:
    - HD MOV (Pana fényképezőből), linux alatt gyak. nem viszi, win alatt reccenés nélkül hanggal
    - egyes mono hangos avi-nak nem volt hangja (HDMI-n), win alatt ok
    - HD WMV (ezek többnyire korhatáros darabok:) ) tekeréskor az elejére ugrott (asszem ezt sem gond win alatt)
    - HD Audio passthrough (bitstream DTS-HD meg DDTrueHD, vagy az ebből dekódolt LPCM(ION esetében max ez)) XBMC alatt nincs (de arra max a TMT lesz használva, szal BluRay iso is mehet)

    Mellékesen az Avatarból csináltam annó egy rendesen tuningos mkv verzsönt, hibátlanul viszi. (1080p (ami az elérhető legjobb volt a neten mkv-ban, az összes hang (DD-től a DTS-HD MA 7.1, 7.1 FLAC és feliratok, így ez volt vagy 40Giga).

    De kb lehet majdnem ilyen jó a Brazos is. Az legalább tud Bitstream Audio-t, 24p (ezt ION is), UVD3 (talán majd tud WebM/VP8-at), alacsony a fogyasztása (Enszuke, tudjuk, az E3300-nak még alacsonyabb...respekt), SATA6G/USB3.0 (szeretnék látni erre teszteket, hogy bekapcsolt vírusirtó mellett milyen sebességet produkál ezekre), meg asszem még olcsóbb is...stb. De a Brazos egyenlőre (mint minden AMD) linux alatt felejtős (még?).

    TV tunerem nincs, egyenlőre nem is tervezek. Nálunk 3éve a megállítós digitális (de analóg kimenet) UPC van, elégedett vagyok vele. Lehetne igaz T-Home kábel, vagy mivel kb 3km-re vagyunk rálátással a TV toronytól, MindigTV is (ahol meg azok nem jönnek be ami kéne).

  • Jag

    senior tag

    válasz zodes #8843 üzenetére

    Én nem az ION-ra akarlak rábeszélni, mert nem ismerem a többit, csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy sztem felesleges a túlzott töprengés, meg az esélyek latolgatása. :-)

    Tény, hogy ION-nál a szoftver meghatározó. Én is elvoltam vele, mire megtaláltam a tökéletes megoldást. Linux + xbmc. De hát valamit, valamiért. :)

    "Pár" filmet megnéztem már. A 80GB-os BR filmtől kezdve mindent. Win7-nél akadtak problémák. Mire nagyából rájöttem a megfelelő beállításokra, addigra rászoktam a Linux+xbmc párosra.
    Nézd, én nem értek nagyon hozzá, számokkal, meg rövidítésekkel nem tudok dobálódzni, egyszerűen használom, nézem a filmeket rajta és kész. Mondom, eddig nem tudtam még csak megreccenteni sem. Persze ehhez kell a normális szofteres támogatás is.

  • zodes

    aktív tag

    válasz Jag #8845 üzenetére

    Ne izgulj makacs vagyok rábeszélni nem is tudsz nagyon semmire, úgyis én döntök! :D
    Csak beszélgetünk pro és kontra. :)
    Marad a BRAZOS!! :D
    No akkor már csak házat kéne találni néki :D

    Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

  • sb

    veterán

    válasz Enszuke #8825 üzenetére

    Meg az lenne a dolga, hogy ne fogyasszon 60-70W-ot... Ezt meg nem lehet ma megoldani gpu gyorsítás nélkül. Legalábbis nehéz.

    Bitlisz-nek is írom, nem csak neked:
    Nem tudom ti miket néztek, de nekem eddig nem volt semmi gondom, pedig mindkét féle összeállításom van:
    Az egyik a "minimálikonfig": Atom+Ion. Eddig lejátszott mindent. Nyilván nem életbiztosítás a jövőre nézve a támogatottsága, de jelenleg tényleg kb. mindenre jó. És a jövőben sem látom kizártnak, hogy az marad, ott a CUDA is, mint programozási felület, jelenleg is van pl. Cudás kodek, ami nem standard filmet is lejátszik gyorsítással, szerintem ez elég általános.

    A másik konfig egy Sempron @X2 2.7GHz, vagyis az "erős cpu-s" konfig. Egy alaplapi integrált AMD 4250-nel. Eddig ez is mindent visz DXVA2-vel, szóval a Bitlisz féle ATI problémáknak sem látom nyomát... másrészt a proci nyilván elég lenne önerejéből is lejátszásra, ha megszűnik idővel a kompatibilitás, de az számomra kérdéses, hogy erre megéri-e alapozni. A fogyasztása gyengébb. Ha most nem is sokkal (1080p elmegy 48-52W körül sima táppal, tehát panellel kb. 40-42W körül), de kérdés mi lesz egy későbbi, erőforrás-igényesebb, gpu által nem támogatott filmmel... a max 60-70W-ig kúszhat "elvben", ami már sok. Másrészt, valószínűleg mire évek alatt oda jutunk, lesz új platform és hw támogatás. 5-10 évre szvsz felesleges ilyenekre alapozva rendszert építeni. Ha annyit változik a világ akkor össze kell rakni egy újat, mint addig is "félmegoldással" élni. Mert bár ilyen hosszútávú kompatibilitásban jobb lehet, de más szempontból meg épp nem ez az optimális megoldás.

    [ Szerkesztve ]

  • GerykO

    aktív tag

    válasz zodes #8838 üzenetére

    Nekem az adatlapomon látható konfigom van, mivel kielégíti a jelenlegi igényeimet. 2003-ben vettem, egy Abit nf7-s2g lapot, egy 2800+-as sempronnal, memóriát az előző konfigból dobtam át, majd lehalt a ps/2 port az alaplapon, lett helyette az Asus(bár ne cseréltem volna, főleg mivel 1 hétre rá usb-s vezetéknélküli szettre váltottam), és akkor egy mx440se volt benne. Azt hiszem 2005ben kiegészült a gainward 6600 GS kártyával, mivel akkoriban játszogattam, 2006ban memóriát cseréltem 768MB-ról 2GB-ra. Aztán 2008ban a sempronom lecseréltem egy 2500+ bartonra ami megy 3200+os tempóval is alapfeszen(órajelkapuzást a speedfan+rmclock együtt teszi elég jól), visszatettem az mx440-et mert a starcrafthoz, cs 1.6 és diablo2höz az is elég pláne arra a havi 1-2 órára, és levelezésre filmnézésre használom egy 32"os tv-n, néha ha barátaim is ráérnek egymásnak ugrunk battleneten és jót röhögünk, hogy mit balfaszkodunk, amikor 3-4 évvel ezelőtt 12~14 perc alatt vége volt egy partinak, most meg fél órákig eltart, vagy amikor a másik besérül a cs-n, vagy néha elővesszük a kedvenc karakterünket, és italelfogyásig csépeljük egymást.
    De tervezem, hogy veszek egy core2 su procival szerelt ionos gépet, munkámhoz kell a 5~6 órás üzemidő, de akkor már tudjon ezt azt, húgomnak is figyel egy laptopja, meg anyámnak raktam össze egy asztali gépet, skype-ra és levelezésre. Mivel a fogyasztásuk nagy, és másra is el tudom költeni a villanyszámla megmaradó részét, ezért tervezem, hogy építek egy gépet medialejátszó/torrentkliens/NAS célokra, mivel nem mindegy, hogy 70W idle fogyasztással a mostani konfigom megy-e, illetve anyám netezős gépe 45~50W-al megy-e, vagy egy mindent kiváltó masina ~25W idle ~45W load fogyasztással. A tv-mmel együtt megy ki a leendő házi-szerver a nappaliba, egy kábellel a szobámba lesz a másik monitorkimenet, amire egy projektor lesz kötve, illetve a házimozirendszerem. A router szerepét is ez a gép fogja átvállalni, ezért én m-ATXre építek, lesz 1 dual-hybrid tuner benne, egy második gigabites hálókártya egy meglévő N+mimo-s hálókártya AP-ként, és egy meglévő második hangkártya. Bármerre járok VPN-el tudom igazgatni a torrent-kliensemet, elérem a munkámhoz szükséges adatokat, anyám szakbarbárságával is meg tudja oldani a filmnézés, rögzítés és egyéb dolgokat távirányítóról, vagy a netezés, skype, fényképnézegetést. A heti 3~4 filmemet el fogom tudni indítani távolról bejelentkezve is. Nos erre a célra nekem a legmegfelelőbb alap a fusion APU, mivel kevesebben fogyaszt mint az ION+Atom, de a CPU, és az IGP is erősebb nála (ION2/gt218-st ne vegyük ide), és ha hihetünk a teszteknek tuningolható is ha igény lenne később rá.
    A mostani rendszerem több szempontból is gyengébb, és gyakorlatilag mindenre elég a FullHD-n kívül. Szimultán megy a tv-felvétel, és mellette a time-shiftes tv-zés, háttérben torrentel. Egy maggal többön nem okozhat problémát egy NAS kiszolgálás ezalatt. Az openWRT-s routerek vicces proci teljesítményt igényelnek, ezért ez sem lesz probléma.
    Nem akarok ágyúval(E3300) lőni verébre. (Amúgy lehet hogy a router funkciókat egy vmware virtuális gépen fog futni linuxal, de lehet hogy az egész linux alól fog menni, és a windózt virtualizálom majd, amelyik kevésbé eszi meg a vasat az lesz a befutó)

    Szóval meguntak a sok-sok dobozkát, az elosztóhalmazt, a kábeldzsungelt, és amit lehet bezsúfolok egy gépbe. Egy tápegységen lesz csak a hatásfok miatti többletfogyasztás, kulturáltabb, és könnyebb bekonfigurálni mindent (a tűzfal sem fagyasztható le egy port-scan+flood kombóval, amit az egyszerűbb routerek fagyással díjaznak), és csak egy dologról kell törölgetni a port. Nem kell telefonon elmagyarázni, hogy a kicsit nagyobb kockát a kék fénnyel égő kapcsolós elosztóból húzd ki, számolj el 15ig dugd vissza, várj egy kicsit. Most megy? Nem, jó akkor húzd ki megint, számolj el 15ig nyomd meg a reset gombot... Tudod mit, inkább mindjárt otthon vagyok... Szimplán fogom magam, az általam beállított porton keresztül 128bites kódolással védett jelszóval bejelentkezek neten, megnézem a logfájlt, javítom a hibát, és mindenki boldog.

    A fogyasztási adatok alapján, a teljesítményadatok alapján, passzív hűtés, és konfigurálhatóság alapján, nálam ez a befutó, és mivel ennél sokkal nagyobb terhelésnek nem sok ember teszi ki a HTPC-jét, ár/teljesítmény/fogyasztás mutatók alapján én rá merem aggatni a BEST-BUY címkét.
    Vannak akik játékos HTPC-t építenek (szvsz az a bareboon pc kategória, vagy notiban desktop replacement), de egy cs, egy sc, vagy diablo2, és egyéb játékélménnyel is rendelkező játékokat ez is kacagva elfuttat, még ha a háttérben dolgoznia is kell.
    Vannak akik videót is szeretnének szerkeszteni/tömöríteni, ha ritkán, akkor ez is megcsinálja idővel, ha sűrűn, akkor egy szinttel feljebb kell menni, és vagy egy E3300CPU+normál videokártya, vagy egy A2 x2+IGP páros, fogyasztás, vagy szimpátia, vagy ár alapján szabad döntés alapján. ION+Atom vs fusionAPU egyértelmű győztese szvsz a fusionAPU, mivel kevesebbet fogyaszt, és erősebb is nála, az UVD3 is jobb, mellesleg támogat minden netes tartalom GPU általi gyorsítását. Ha esetleg kicsit újabb játékokra vágyik valaki, akkor lehetősége van egy alsó kategóriás VGA-val hybrid-crossfireX-re, amit a catalist hibernálhat akár.

    Enszuke: Szerinted hibás az eszmefuttatásom valahol? Esetleg valamit rosszul tudok? Építő jellegű kritikát mindig szívesen fogadok, és ha másnak van igaza, azt is képes vagyok belátni.

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • okiman

    tag

    válasz levelunye #8817 üzenetére

    Ha nincsenek nagy igényeid akkor Én most építettem 1 ilyet: DELL GX 755 (C2D 2,33 GHz, fekvő ház 120W táp) 2Gb RAM, ATI Radeon X600 kártya ( DVI de DVI/HDMI átalakítóval teljesen szupi), Audigy SE 7.1 hangkártya, Win7 Ultimate/WMC, Media Browser és Media Control kombó, shark007 codec. Ha túljut a teszteken, eladó lesz 1TB vinyóval olyan 60píz körül, de lehet sőt biztos hogy olcsóbb, még nem számoltam ki.

    Amióta lefekvéskor kikapcsolom a mobilom, azóta utolérhetetlen vagyok az ágyban!

  • Bitlisz

    aktív tag

    Na az AMD fanoknak üzenem, nemtom mivel vívtam ki ezt a nagy szimpátiát...

    Spec örülök, hogy van több ilyen alacsony fogyasztású platform, mint Atom+ION, Brazos, de nem győzött meg:)

    Segítettem azért pár embernek itt, mindennap benézek, de nekem kezd kicsit fárasztó lenni itt ez a győzködés. Mint az oviban.

Új hozzászólás Aktív témák