Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laza...

    addikt

    válasz Ispy #56740 üzenetére

    Nálunk 4 eszköz szinte mindig, de van mikor 10... Minden eszköz működött, kivéve a 100 éves (valójában 11) Dell Inspirion 6400 lapos. Vettem bele egy AC képes kártyát, de az öröm elmaradt, szakadt, nagy pingek, csomag eldobálások. A neten keresgéltem megoldásra, és kiderült, szinte mindenki kivétel nélkül szív ezzel a kártyával: Intel AC 7260. A fellelt megoldások max. placebo megoldások voltak, a net sz@r maradt.

    De a lényeg, hogy ne legyek túl OFF :DDD

    A megoldás nálam egy registry bejegyzés, és az MTU lejjebb vétele segített, most "tökéletes". Nincsenek csomag eldobálások, bazi nagy pingek (akár 3000ms körüliek..)

    Először a regisztry bejegyzés:

    Megkeresed ezt a részt:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E972-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

    Ezután a fa szerkezeten lesznek még 0001-000x "könyvtárak", ezekben addig mégy, amig nem találod meg a kártyád nevét amit az eszközkezelőben is látsz, ez nekem az "Intel(R) Dual Band Wireless-AC 7260" névre hallgat. Ezt meg is találtam a 0007 könyvtárban, ezt a kulcsot add hozzá: "ScanWhenAssociated", duplaszó, értéke 0

    MTU nálam 1300-as értékkel tökéletes:

    Nyiss egy parancssort rendszergazda módban, és írd be a következőket [enter]:
    netsh
    netsh>interface
    netsh interface>ipv4
    netsh interface ipv4>show subinterface

    Most kilistázza az adaptereket, az MTU beállításokkal együtt. (1500 a default).

    MTU MediaSense állapota Fogadott Küldött Kapcsolat
    ------ ------------------------- --------- -------- -------------
    4294967295 1 0 87326 Loopback Pseudo-Interface 1
    1500 1 25666000 1320197 Vezeték nélküli hálózati kapcsolat
    1500 5 0 7872 Vezeték nélküli hálózati kapcsolat 2
    1500 5 0 7872 Vezeték nélküli hálózati kapcsolat 3

    Most lejjebb kell venni az MTU-t: (ha sikeres volt a parancs, akkor kiírja végén hogy "OK")

    set subinterface "Loopback Pseudo-Interface 1" mtu=1300 store=persistent
    majd:
    set subinterface "Vezeték nélküli hálózati kapcsolat" mtu=1300 store=persistent
    Majd:
    set subinterface "Vezeték nélküli hálózati kapcsolat 2" mtu=1300 store=persistent
    ....
    set subinterface "Vezeték nélküli hálózati kapcsolat 3" mtu=1300 store=persistent

    Ha végeztél, lépj ki a parancssorból:
    exit

    Gépet újraindít, örül.
    ui.: A BT kapcsold ki ha nem használod, mivel a működési freki hasonló, ezért az is interferenciát okoz. Nálam így a wifi tökéletes!

    Never give up!

Új hozzászólás Aktív témák