Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mijo

    tag

    Sziasztok!
    Ma szenvedtem egy Dell C510-es noti wifi moduljával. A helyzet a következő:
    Intel PRO/Wireless LAN 2100 3B Mini PCI Adapter (rev 4) - köszönhetően a Linux lspci parancsának...
    A pontosabb adatai: VEN: 8086 (Intel); DEV: 1043 (ez a x@r); SUBSYS: 25838086
    Nomost ezzel a SUBSYS adattal gyűlt meg a bajom.
    A gép maga Németo.-ból származik a kódja alapján, így driver CD sincs hozzá. Tehát maradt a neten kurkászás. Mivel Intel cucc, gondoltam lesz M$-nél driver, simán felrámolja. Hát nem volt ilyen szerencsém. Kerestem Intel oldalán, a Dell oldalán, és még kismillió helyen, mindenhonnan csak egy drivernek nevezett utilityt sikerült begyűjtenem, ami szépen néz ki a tálcán, de hasznavehetetlen, mert driver nem volt a wifihez... :(((
    Kínomban (fél egykor kezdtem, és 6 fele nyúltam a gányoláshoz), megkerestem lapa logoutjában a driver-pack-os oldalt, onnan lenyúltam a drivert. De abban sem volt megfelelő, csak nagyon hasonló. Ekkor fogtam, és az egyik Dell-es sort átírtam. Kicseréltem a SUBSYS értékeket a notiéra (valami 2565... -> 2583...). Ekkor mindössze a WHQL miatt aggódott, de az eddig sem érdekelt.
    A ''friss'' drivert beemelte, megismerte, megszerette. Restart nélkül ment is a wifi a beállítások után. :))
    De!
    Nagyon instabil volt a kapcsolat. 1,5 méterre a routertől - igaz az az adsl modem mellett a kábeldzsungelben csücsülve - egyszer volt jel, egyszer nem. Az msn kihajigált, néha látta a környékbeli kapcsolatot 4-5 erősséggel, néha ki se írta, hogy létezne :Y Igaz korábban is volt ilyen rosszalkodás a noti és a router között, de akkor főként 2-3 fal takarásában csinálta...
    Szeretném hamarosan újratenni a rendszert, kicsit növelni az adatbiztonságot egy kis partícionálással. Ekkor megint fel kell raknom a drivert, de ha ismét ezt rakom fel, megintcsak szívok vele.
    Tudna valaki segíteni? Ha akad C510-hez driver CD-je, megtenné, hogy elküldi a drivereket róla? Vagy meg tudná mondani honnan lehet tényleg drivereket leszedni és nem csak álcázott szir-szarokat? Elsősorban a wifi kellene, de a modem se ártana (tisztán esztétikai okokból...). A legjobb az lenne, ha az egészet iso-ban megkaphatnám. :) Mailcímem: gbarna1985 kukac gmail pötty kom ;) De privátban is tárgyalhatunk.
    Előre is köszönök minden segítő szándékot! :R :R :R
    Üdv: Mijo

    ''Mit csinálnak a Windows gépek klaszterben? Hát egymás reset gombjait nyomkodják mikor másik elszáll...'' by Xebi@sg.hu

Új hozzászólás Aktív témák