Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • freeknight

    őstag

    válasz core i7 #64466 üzenetére

    Szia, nemrég én is utánajártam a témának, ahogy én tudom:
    DVI-I: digitális és analóg jelet egyaránt átvisz
    DVI-D: csak digitális jelet visz át.

    Elsősorban az analóg és digitális források összekötésénél van jelentősége. Az a jó, ha a vga-don dvi-i kimenet van, mert arra akár egy régi analóg monitort is ráköthetsz, mindössze egy pár száz forintos passzív átalakítóra lesz szükség. Ha csak digitális kimenet van, ahhoz egy párezer forintos aktív átalakító kell.
    Arra kell figyelni, hogy a dvi-i bemenetbe bedughatsz egy dvi-i és dvi-d kábelt is, de a dvi-d-be csak dvi-d-t. Jelentősége nagyon nincs, csak ez esetben érdemes dvi-d kábelt venned, ha a monitorodon csak olyan bemenet van, dvi-i-vel nem fog menni, hiába digitális jel mindkettő, és hiába támogatná a vga-d is.

    A 120 hz átvételéhez nem a d meg az i szabvány a lényeges, hanem, hogy single, vagy dual-layer-e a kimenet. Röviden: a single layer dvi-n maximum 1920x1080 60 hz megy át, ha ennél többet szeretnél, dual layer kábelre lesz szükséged. Csak a kábelre kell vigyázni, a vga-k meg a monitorok általában támogatják a dual layer szabványt.

    De itt van egy ph-s cikk is, ők sokkal érthetőbben leírják, és vannak képek is, így láthatod miről van szó.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák