Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • irhejja

    tag

    Üdvözlet urak (és hölgyek)!

    Adott a következő helyzet:

    Pár hete vettem itt Hardveraprón egy MSI Z97 Gaming 7-es alaplapot.

    Tegnapig nem volt gond vele, bár néha nem indult a gép első gombnyomásra, csak másodikra, de másodikra mindig elindult és jól működött. Tegnap viszont sehogy sem akart elindulni, pár másodpercre felpörgött minden majd megállt. Miután minden vezetéket kihúztam majd vissza dugtam, kivettem RAM-ot majd vissza tettem, nyomtam egy Self Test-et a tápra, stb. elindult a gép majd BIOS-ban feltűnt, hogy húzva van a CPU is meg a RAM is ami nagyon érdekes, mivel én még nem OCztam ezzel az alaplappal. Nem tudom, hogy ez, hogy lehetséges, megmaradhattak beállítások az előző tulajtól? Elvileg neki is egy i7-4790K volt a gépében...

    Probléma az, hogy nyomtam egy Restore Defaults-ot, utána meg már be sem bootol... sőt BIOS-ig sem jutok el. Nincs kép, nincs hang. A hibakód kijelző meg több kódot is megjelenít, de többnyire az F2-n áll meg ami a BIOS Recovery...

    Megpróbáltam átkapcsolni a 2. BIOS-ra az meg teljesen halott, gép elindul, ventilátorok pörögnek stb. de azzal még a hibakód kijelző sem mutat semmit...

    Azt tudom, hogy az MSI alaplapokkal előfordulnak gondok a BIOS flasheléssel, de itt nem volt flashelés... egyébként meg előző tulaj már updatelt a legújabb BIOS-ra.

    Van ötletek, hogy ezzel mit lehetne kezdeni, vagy ez már így kuka? Garanciális még a lap, MSI újra tudja flashelni, ilyet meg tudnak javítani? :F

Új hozzászólás Aktív témák