Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lybra

    csendes tag

    Üdv!

    Segítséget szeretnék kérni. Adott egy GA Z68A G3 B3 (rev1.0) alaplap, F11-es bios verzióval. Tegnapelőtt ezt szerettem volna UEFI-re frissíteni. Sajnos elég tájékozatlan voltam ezügyben és a @Bios alkalmazást használtam. Nem is sikerült a dolog. A telepítés még lefutott, de reboot után már nem indult el többet a gépem. Csak loop-olt. Még a "beep"-ig sem jut el a masina. 1-2 másodperces elindulás-leállásokat produkált.
    Akkor még 2 db HyperX egyenként 8 Gb 1600MHz-es memó volt benne. Gondoltam visszateszem a régi 4Gb-os memót (2x2). Na ezzel semmi gond sem volt. A HyperX-eket egyesével is kipróbáltam minden slotban is. Az eredmény mindig ua. Nem indul el a gép. Aztán végül is sikerült feltennem az új BIOS-t. Akkor már bele tudtam tenni a 16Gb-ot. Újratelepítettem a win 7-et. A driverek telepítésénél már gond volt. A rendszerem teljesen instabil volt. Sorozatos kék halál stb. Sajnos a naplófájlokhoz nem értek, így a probléma fő okát sem látom. Utolsó mentsvárként ismét visszatettem az F11 BIOS-t. A 16 Gb-al megint csak nem indul a gépem. Pedig az egész mizéria előtt is ez a verzió volt fent és akkor jól ment minden. Létezik, hogy egyszerre döglik be két memória modul? Most már annak is örülnék ha a régi BIOS-szal menne a gépem, és a 16Gb memóriával. (minek nyúltam hozzá?!! :( ) Azt hozzáteszem, hogy elég sok külföldi topicot átnéztem, találtam is hasonló gondokat, nem keveset. Valahogy egyik megoldás sem segített. Hátha itt tud valaki valami okosságot....
    Előre is kösz!

Új hozzászólás Aktív témák