Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Pazolini #1780 üzenetére

    Erre se akartam volna, csak hát a most éppen (sokadszor) Béke Minisztériummá avanzsált Igazság Minisztérium kommünikéje a pozitív hozzáállásról és a sokféle álláspontról (most éppen ott tart az Igazság Minisztérium, hogy éljen az álláspontszabadság)...

    Szóalakításos retorikáról hunglisholóknak - lásd még pozitív hozzáállás, lásd még álláspontszabadság.

    Az élő oratórium tisztán akusztikusan való előadásából, vagyis az élő oratórium kényszerű kisegítő hangosítás nélkül történő előadásából, azaz az élő oratórium gépi kiegészítés nélküli, tehát valóban élő előadásából se én szóalakítottam Live-ot. Vagyis ha már hunglishozunk, akkor mondjuk az "alive"-ból se én szóalakítottam Live-ot - a "Live" jellemzően elektromos és elektroakusztikus pop-rock-jazz terület angolszász kiszólása koncertturnékra és koncertlemezekre elsősorban a hatvanas évek óta (a magyar popiparban egyébként eredendően turnénak, koncertnek és koncertlemeznek szokás nevezni ezt a bizonyos fajta "Live"-ot, tehát ha például az élő oratórium téma szempontjából totálisan illetéktelenül felemlegetett David Gilmour magyar lenne, minden bizonnyal nem sej az lenne arra írva, hogy éljen a szabadság a'la Igazság Minisztérium, hanem olyasmi, hogy David Gilmour Turné vagy David Gilmour Koncert, de ha olyasféle, szintén elterjedőben lévő hunglish lenne arra írva, hogy David Gilmour Élő, annak az Élő-nek se lenne semmi köze a témához, miszerint élő oratórium valóban élő előadása, amely élő oratórium valóban élő előadása megfogalmazást ugyebár a per pillanat éppen az álláspontszabadságra hivatkozó Igazság Minisztérium nem akart leginkább megengedni, terelvén más, nem odaillő témák felé, lásd például David Gilmour). Az "alive"-ból is az Igazság Minisztérium csinált "Live"-ot - a kibicek segedelmével. Egyébiránt nem emlékszem, hogy valaha is hangversenyplakátra vagy koncertfelvételű hanglemezre olyat láttam volna kiírva, hogy
    "Hildegard von Bingen - Ordo Virtutum Live".
    Vagy hogy
    "Kurtág György - A boldogult R. V. Truszova üzenetei, szopránhangra és kamaraegyüttesre, op.17 Live".
    (Bizonyára persze erre is van szabályt erősítő kivétel, manapság mindenre van.)
    Nem én lájvoltam az "alive"-ot sem - szóalakításos retorikailag.

    A Nuprime szöveg első mondata pedig ugyebár pszichológiai kísérlet...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák