Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mexel

    veterán

    válasz djnice #33675 üzenetére

    Egyrészt igen, de sajnos az még nem old meg mindent, főleg droid alatt. Ott igazi codec káosz van.
    ( LE alatt segít pár videón, de van ami viszont hibás lesz - ezzel küzdök még hogy mi az oka ezért még nem írtam hogy mi lehet a jó megoldás csak ha sikerül teljesen. Sajnos éppen a beírásom után találtam még egy videót ami nem jó :( )
    Csak azért küzdök mert egyszerűen meg akarom csinálni mert érdekel, és igen sok ember vesz ilyet ha ajánlott ha nem. Ők biztos örülnek majd ha használható lesz a boxuk. Nem magamnak csinálom, én nem használok 905W-t, sőt egyelőre semmilyet,ha fogok boxot használni az a K1pro lesz.
    Kár volt beírnom azt hiszem, biztos voltam benne hogy lesz aki nem érti mi a célom. Majd ha lesz végleges eredmény akkor inkább kirakom blogba és akit érdekel használja, végül is nekem teljesen mindegy lesz.

    Blakey: a röcenéseket én a tanix dualjaban látom, sima LE-vel nem vettem észre. A tanixosban azért van mert valami teljesen toldozottfoldozott LE-ket használnak. Azt csak cserélni kell és elvileg működik majd.
    Neked minden LE akad, sd-ről is? Ha nem csak a tanixos rendszer akad akkor viszont nincs értelme molyolnom vele sokat, nem hiszem hogy olyat is tudnék csinálni amire még nem jöttek rá azok akik értenek is hozzá.
    Mindenesetre az x96 mini, alfawise, és W95-ökön segítene ez a rom mert klasszisokkal jobb lesz mint az eredetiek, azok semmire sem jók, főleg hogy a libreelec is ott figyel a boxon majd.

    [ Szerkesztve ]

  • mexel

    veterán

    válasz djnice #33675 üzenetére

    Azt hiszem hogy nagyrészt igazad lett. Arra jutottam miután egy videóval megszívattam magam, hogy nincs értelme sokat szórakozni az egész rendszerrel, android alatt főleg. Azért csak nagyrészt mert sajnos nem csak 905W alatt vannak gondok.
    Kicsit olyan érzésem van, ha megpróbálok befoltozni egy lyukat és azt hiszem sikerül, másik kettőt találok helyette :)
    Eléggé szélmalomharc érzés. Azt hittem végre jó lesz a sok beállítás és script, de találtam egy videót amit hibásan játszott a box LE alatt. Először azt hittem a módosítgatások mellékhatása, majd hogy a 905W "gyengesége" okozza. Sajnos kiderült hogy 905X és 905D-n is hibás és leginkább LE alatt. Androidos kodi alatt viszont jó, ami a mediacodecet használja, az amcodecet használó LE és SPMC alatt viszont nem tökéletes.
    Ez nagy csalódás volt a LE irányába, eddig valamiért azt hittem egy 905X-en egy stabil Kszaq verzió nem hibázik igazán. ( ugyanaz a hibajelenség 64bites és leia alatt is)
    Ez az egész amit próbáltam rájöttem hogy csak csak toldozás-foldozás, nincs tökéletes megoldás úgy tűnik. Lehet javítgatni és javítani rajta, de így hogy a LE sem jó azt hiszem nem szórakozok vele tovább, elfogadom hogy ilyen. A tuner miatt kénytelen leszek használni a K1 pro-t, de nem rakom el a régi lejátszót sem :)
    Droidból csak SPMC-vel lehet valamit kihozni ( az használja az amcodecet), a többi lejátszó semelyik soc-al nem működik hibátlanul, és nem csak a 905W rossz. Hol ez jó, hol az.
    Röviden: reménytelen ügynek tűnik amíg a gyártók meg nem oldják a codec kérdést normálisan. Úgyis elfogyott az időm erre, majd jövő télen megnézem hol tart a LE és a boxok kapcsolata ( remélem jobb lesz, bár vannak kétségeim), nekiállok valami hasznosabbnak :) ha meg jön a jó idő úgyis építkezés folyt.köv. akkor nem fogok ilyesmivel foglalkozni.
    Gyakorlatilag minden fórumot elolvastam, mindent kipróbáltam-megpróbáltam, szétszedtem-összeraktam de nem túl sok nagy eredmény lett belőle. :(

    Tommee: sajnos ahogy fentebb írom, valamiért nem lesz tökéletes, ha jónak tűnik egy ideig utána sokszor elkezd hibázni, vagy ha éppen nem az akkor más. Ennyiből jobb a 905X ott nem volt ilyen gondom iptv-vel LE alatt. Azért próbáld ki ezt is bypass mellé:
    echo 1 > /sys/module/amvdec_h264/parameters/error_recovery_mode

    Én mindenlejátszóhoz berakom, gondot nem okozott, sokan ajánlják ilyen hibához is. Ha nem segít legalább megtudjuk azt is. Van még sok ilyen állítgatási lehetőség, kísérletezni kell ha van kedved.
    Én is arra gondoltam hogy a hibák amik kb fél óra-óra múlva jelentkeznek melegedési gondok, de azt írják a 80-85 fok sem sok ezeknek. ( nekem a K1 pro kb 70-80 között mocorog sajnos, sokallom)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák