Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Abu85 #9241 üzenetére

    egy eszrevetel:

    amig kitalaljak mi lesz a GTX970el, addig visszaraktam a hd3870et a gepbe, "ez legalabb ad kepet addig is" alapon.

    anno emlekszem, hogy csomo jatek gyengen futott alacsony gpu terheles mellett is. tegnap megneztem a supreme commandert, 3840x1080@low mellett 30 fps, kartya 60%ot megy, minden mas limit kizarva, proci kb 75%al erosebb egy szalon mint az akkori csucs qx9770, NB nem foghajta meg (alapproblema volt s775on), mem savszel is kb a negyszerese az akkor platformoknak. igazabol nem tudom mitol van, de anno par jatek csinalta. es kizart, hogy vegyeslimites legyen, mert akkor a GTX970 se mehetett volna 60fpssel (meg elotte a 6950 es a 7850ek).

    borderlands 1 tekeri 100%on mondjuk.

    szoval R600/670 idoben azert AMDnel is voltak bajok. arrol nem is beszelve, hogy flash videok megint nem mennek rendesen (kb minden masodik driverrel keptelen volt a 3870 normalisan lejatszani oket feketedes nelkul, a 6950/7850/7850CF szinten nem volt erintett). olyan szempontbol mondjuk jo, hogy en voltam az, akinek kb semmi baja nem volt a multimonitor + CF komboval. emlekszem mit szivtunk a driverekkel akkoriban, volt nekem is dualbootom tesztelni a drivert mielott ment az eles rendszerre... hala engek ennek mar vege, erre mar nem lennek hajlando.

    --- [es most valasz valami egesz masra:)]

    370 biztos nem fogja beerni a 980at. a Maxwell nagyon jol sikerult minden szempontbol*, ha olyan 20% kulonbseg lenne a 370-380-390 kozott az mar kb azt jelentene, hogy a 390 nemi kompromisszummal/FC blokkal es tuninggal egyedul mar eleg lenne 4Kra.

    * a 980 egyetlen baja az ara, egyebkent kb minden szempontbol kiegyensulyozott, kerek es bivalyeros kartya. a 970 is zsenialisan jo lenne, ha nem piszkaltak volna meg a crossbart, en meg nem akartam volna 5760x1080ra hasznalni. nem tudom mi lesz jatekokban 1-2 ev mulva, de utobbi 5 evet elnezve nem lehet egyik naprol a masikra atkepezni a programozokat, szoval mire az architekturaja miatt problemas lenne, mar a teljesitmenye is elavult lesz szvsz.

    ---

    btw viszont ha a 390x rahuz 20%ot a GTX980ra hasonlo fogyasztas mellett, akkor az multimonitor / 4kra eleg jol hangzik.

    --

    innovacios tekintetben egyebkent van bleeding edge es cutting edge. a multimonitor tamogatas pl cutting edge volt, mantlet en inkabb bleeding edgenek ereztem (en pl egy jatekkal nem jatszottam kb egy ev alatt, aminel tudtam volna hasznalni a 7850ekkel).

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák