Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Ren Hoek #20980 üzenetére

    Az már a bemutatón hangzott el, nem a találgatások között... Ki lehetne onnan ragadni még butaságokat, szerintem nem igazán éreztek rá ott a dolgokra. :N

    Én már ott egyből mosolyogtam ezen... Már mindent kihoztak korábban ebből a 28nm-ből, amit ki lehetett, sejthető volt, hogy nem nagyon fog 1200Mhz fölé menni az órajel, és hát nem is ment.

    "bennehagyni a GPU-ban a kraftot"
    Mindenképpen benne kell hagyni annyit, hogy gazdaságosan gyártható legyen, ne legyenek a csipek határon. A dolog másik fele meg a termék piaci pozicionálása.

    (#20981) stratova: Ha 40CU lesz benne 36 helyett és GDDR5X GDDR5 helyett, akkor ki leszek békülve akár csak 50Mhz plusz órajellel is. :D

    Amúgy az XT variánsokon általában jobb csipek vannak, és a több számoló miatt alapból erősebbek. a 380-at pont nem ismerem, de a 7950/7970 között pl. anno elég masszív difit hozott csak az a plusz "néhány" CU-tömb, a 7970 1Ghz-en hozta már azt a sebességet, amihez a 7950-nek 1,1Ghz kellett. Ehhez képest gyárilag még vagy 50-100Mhz órajel előnye is volt, és gyárilag magasabb TDP limitje okán a 7950-ekkel ellentétben az órajelét is fixen tartotta. Szval az pl. bőven megérte a felárát. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák