Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz sb #8847 üzenetére

    Van aki tud bármelyikre válaszolni? :)
    Annyi itt a tapasztalat, de csak 1000 hsz átolvasása után derül ki - vagy nem - hogy ki, hogyan használja, egyáltalán van-e tuning, mi a power schema, használ-e egyáltalán órajel visszavételt...

    Na még egyszer:
    Sziasztok!
    Régen jártam erre, milyen fejlemények vannak? Ami konkrétan érdekelne:
    - Régebbi tesztekben NVMe 4k r/w-ben eléggé gyengék voltak az AM4 lapok, ebben történt esetleg vmi előrelépés? Mondjuk ez annyira nem gáz, csak érdekel...
    - Energiagazdálkodás megy normálisan vagy vannak még anomáliák? Láttam, hogy talán a ryzen profile se mindig vesz vissza órajelet/feszt, vannak ütemes "felpörgések", core parking? Teljesítmény oldalon, high perf profil/hpet vacakolás kell még?
    - Win ütemezővel lett valami?
    Visszaolvasgattam, de nem volt egyértelmű minden. Azt láttam, hogy a ram frekik egész jól megindultak mindenkinél.

    Bónusz kérdésem:
    Olcsóbb B350 lapokkal mennyire megy a ram/tuning? Nincsenek nagy elképzeléseim, ami kényelmesen menne, mondjuk 3.7-3.8GHz, ram 2666. Talán indulásnak 1400/1500X vagy/később 1600.
    Azt láttam, hogy van lap - talán Asrock - ami 65W-ig támogat csak procit, erre úgy látom azért figyelni kell, mennyire van kiherélve.

Új hozzászólás Aktív témák