Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Pro!Petya #26858 üzenetére

    Én a tesztekből azt láttam, hogy 2133-3000 között többet gyorsul, értsd matematikailag, tehát nagyobb a %-os érték, mint mondjuk 3200-3600 felett arányosan. 3000 felett már ellaposodott a növekmény görbe.

    Tehát van egy olyan szint amit érdemesebb belőni és az nem feltétlenül a max órajel.

    Főleg ha hozzáveszem, hogy:
    1. 3200 felett ritkul a levegő: értsd: több az esély arra, hogy nem fog annyit menni az adott modul, hiába vna ráírva, hogy 3600-4000-es. Lásd: SR hivatalos ram freki támogatása. :)
    2. 3000-től - legalábbis régebben - nem nagyon voltak dual rank modulok. És a DR még hoz annyit a konyhára, hogy a 2666DR 1-2%-kal lassabb csak, mint a 3000SR.

    Emiatt abszolút értékben is van egy optimum amit érdemes célozni szerintem.

    Aztán igen, van azért egy másik vetület is. Ha tök lineárisan gyorsulna a 5GHz-ig, akkor is lenne egy ár/teljesítmény sweet spot is. Ezt meg vagy nézi valaki vagy nem. Én igen. 2133-ról mondjuk 5-10-ért váltanék +10%-ért sávszélességlimitált alkalmazásokban. +15%-ért meg már nem váltanék mondjuk 5x annyi pénzből.

    szerk: Az első videód remek ilyen szempontból. A játékok nagy részénél óriási ugrás van 2133-2666 között min fps-ben. Utána meg alig változik a min fps 3200-3600-nál.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák