Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vitka675

    tag

    válasz DeckardCain #1228 üzenetére

    Ezen gondolkodom én is, mióta a fentihez hasonló tesztek/írások kijöttek. Minden proci szorzózár-mentes, tehát, ha egy 1700 és az 1800X között semmi, de semmi más (tudom, TDP) különbség nincs, csak a gyári frekvencia, akkor minek adni többet érte? Már nem az első hasonló cikket olvastam, ahol 4,1ig húzták fel az 1700at, magyarul jóval kevesebbért kapjuk meg ugyanazt a teljesítményt. Rendben van, hogy software, firmware oldalról még erősen béta szagú sokminden, de rebesgetik már, akik jobb deszkát kaptak tesztelni, hogy nagyjából 4,1-4,2 ghz a 8 magos Ryzenek teteje. Úgy néz ki, mintha annyit értek volna el az 1800X-szel, hogy alapból magasabb órajelen fut, de cserébe nagyjából 100 mhz az OC headroom.

    Persze ez most még erősen spekuláció, sok tesztnek ki kell még jönnie, hogy nagyban lehessen általánosítani. Válogatott tesztdarabok, bolti darabok minősége, nagyon szórni fog-e az OC stb. Viszont, ha valóban bejön a fenti, biztos, hogy a legkisebb 6 magost veszem, mert semmi értelme nem lesz az 1600Xnek. Meglátjuk, nagyon várom az 5ös szériát.

Új hozzászólás Aktív témák