Hirdetés

Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz schawo #32229 üzenetére

    Arra a Sony SLT-re gondolsz, ahol a féligáteresztő tükör miatt bukik a szenzor X fényerőt (natívhoz nézve), majd azt visszakompenzálja ? :) (Ergo, ISO100-on valójában nem natív 100-on vagyok, hanem 300 körül). Hát ebben sem hiszek, kollégám meg pont ezért fél tőle, pedig neki Sony minden obija.

    Szerk.: közben olvastam a Te szerk-edet :) Szóval igen, az SLT félrement: olyan szegmenst céloztak meg vele, mint én (?) akinek fontos a kényelem, ergonómia, robosztusság, stb, ugyanakkor ez a szegmens gondolkodik is, és a Sony sztem ezzel nem számolt. Pont fentebbi fényerő bukás és gépvázon belüli visszakompenzálás miatt nem hiszek - egyelőre - az SLT-ben, főleg hogy mindenki sipítozik itt, hogy ISO hegyek irányába mentek el a gyártók, én meg pont ezt üdvözlöm.. hogy adott ISO-t egyre kevesebb zajjal tud meglépni egy gép. Például a 450D-n az ISO800-at már kerültem, most meg 3200-ig szó nélkül elmegyek szemrebbenés nélkül úgy, hogy még zajt sem szűrök és gépben is off, mert 36 MP-ből leméretezésnél azonnal eltűnik a zaj nagyja. No, ha most én azt mondom, 3-5 év alatt a szenzorvilág elmozdult egy zajos ISO800-ból egy relatív zajmentes ISO800 irányába, akkor nem akarok egy 1/3 fényt elbukott SLT szenzorral kvázi visszalépni ismét 1-2 évet az időben, hogy megint azon aggódjak, vajon ISO800-on a szomszéd Canon-éhoz képest az SLT-m mekkorát bukhatott most fényben és milyen lesz a zajom :)

    Igaz ez elv, a Sony szenzorok k* jók, de bökné a csöröm akkoris a bukott fény, na. Ebben is régimódi vagyok :)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák