Több és nagyobb: GoPro Hero9 akciókamera

Menetrendnek megfelelően érkezett a legnépszerűbb akciókamera új verziója. Nem lett olcsó!

Hirdetés

Hardver és szolgáltatások

Maradva a miben több témánál, a Hero9 az elődhöz képest egy drasztikusan többet tudó szenzort kapott: míg a Hero8-nál 1/2,3”-es, 12 megapixeles érzékelő dolgozik az objektív mögött, addig az újdonság 23,6 megapixeles felbontást kínál, melynek eredményeként a maximális fotós pixelszám 20 MP-re, a filmes felbontás pedig 5K-ra nő. Ez utóbbi 5120x2880 pixelt jelent, és a kis kamera ezt 30 fps sebességgel és 100 Mbps adatrátával tudja – impozáns számok ezek.


Ilyen az 5K-s felvétel; az eredeti felvétel egy része (720 MB!) erről a linkről tölthető le

Persze a kimeneti oldalon az 5K felvételt nem sok kijelző tudja majd visszaadni, de a plusz részletgazdagság a feldolgozás során mindig hasznos, ráadásul 14,7 megapixeles vágóképeket tudunk kinyerni belőle. Persze az 5K megjelenésével párhuzamosan a kisebb felbontásoknál meg a felvételi sebesség nő: 4K esetében 60 fps a maximum, 2,7K-ban 120, Full HD esetén pedig 240 fps (vagy, ha úgy tetszik, nyolcszoros lassítás) állítható be.

Főbb paraméterek
Termék megnevezése GoPro Hero9 Black
SoC Saját
Érzékelő, natív felbontás 1/2,3"-es, 23,6 MP
Hátsó kijelző 2,27"; érintésérzékeny
Adattároló microSD (min. Class 10 ajánlott)
Akkumulátor 1720 mAh
Interfészek Wi-Fi, USB (Type-C), Bluetooth
Méret, tömeg 71 x 55 x 34 mm, 158 gramm
Fontosabb felbontások (mozgókép) - 5K 30 fps
- 4K 60/30 fps
- 2,7K 120/60/30 fps
- 1080p 240/120/60/30 fps
Formátum H.264, HEVC
Fontosabb felbontások (állókép) - 20 MP
- 12 MP
- 8 MP
Formátum JPG, RAW
Egyéb üzemmódok Sorozatfelvétel, intervallumfelvétel, time-lapse és TimeWarp, Hindsight és LiveBurst, webkamera, Live stream
Extrák Távirányítás telefonról, elektronikus képstabilizátor és szintezés, időzített felvétel, élőképes előlapi kijelző, tok
Gyártó honlapja GoPro.com
Termék honlapja GoPro Hero 9 Black
Fogyasztói ár 179 900 Ft
Garancia 1 év

Funkciók

Fotók, videók készítése, illetve élőkép közvetítése – mondhatnánk röviden, ha a GoPro Hero9 tudását kell ismertetni. A legkevésbé izgalmas persze a fotózás, ahol természetesen többféle felbontás és látószög közül választhatunk (16-tól körülbelül 27 mm-ig), és JPG mellett RAW formátumban is menthetünk. A fotók elkészítésekor expozíció-kompenzációt, fehéregyensúlyt, záridőt (30-1/2000 sec), ISO érzékenységet (100-3200) is beállíthatunk, van sorozatfelvétel és időzítési lehetőség, illetve ott a LiveBurst is. Ez a tényleges exponálás előtt és után 1,5 másodpercnyi sorozatfelvételt rögzít, ezekből választhatjuk ki aztán a legjobban sikerült példányt, ez azonban legfeljebb 12 Mpixeles felbontással működik.

[+]

Ez a LiveBurst egyébként az úgynevezett Power Tools csomag része, ahogy videós testvére, a Hindsight is – az utóbbi a felvétel elindítása előtti, legfeljebb 30 másodpercet is megőrzi, hogy tényleg ne maradjunk le egyetlen fontos pillanatról sem. A harmadik Power Tools pedig az időzített felvétel lehetősége, amivel megoldható például az, hogy kameránk önállóan, hajnali kettőkor bekapcsoljon, majd egy szép gyorsított felvételt vagy fotósorozatot készítsen az éjszakai égboltról.

[+]

Áttérve akkor a már érintett videós lehetőségekre, itt már igen széles a skála, a hagyományos mozgóképek mellett gyorsításra és lassításra is alkalmat ad a Hero9, az utóbbi esetben legfeljebb nyolcszoros sebességig. Az előbbinél rendelkezésre áll a stabilizált, máshol HyperSmooth-nak hívott TimeWarp, aminél kétszerestől 30-szorosig állítható be gyorsítás, illetve a kamerára is rábízhatjuk ezt. A TimeWarp érdekessége még a RealSpeed funkció: ha a felvétel közben megnyomjuk a Bekapcsoló/Módváltó gombot, akkor normál sebességre vált a felvétel, majd a következő gombnyomásra vissza – remek megoldás arra, hogy egy hosszabb folyamatot kevésbé hosszú, de izgalmas videoklipbe kondenzáljunk össze. A másik gyorsítási lehetőség a klasszikus time-lapse, amikor egymás után készülő fotókból áll össze a videó – itt a fotók elkészültének sebessége állítható be 0,5 és 30 másodperc között. Ennek éjszakai változata a Night Lapse, Auto és 60 perc közötti intervallumokkal.

[+]

Természetesen valamennyi esetben beállíthatjuk a felbontást, a látószöget, fehéregyensúlyt, a használt kodeket (H.264 vagy HEVC) és a bitrátát.

[+]

Utolsó üzemmódunk a Live mód, mely akkor működik, ha élő mobiltelefonos vagy PC-s (Type-C-n át) kapcsolatunk van. Itt igazából streaming és webkamera az, amit kapunk: az első esetben a telefonos kliens, az utóbbi esetben az egyelőre béta GoPro Webcam az, amit telepítenünk kell. A telefonról élő közvetítést küldhetünk Facebookra, YouTube-ra, Twitch-re, a GoPro saját platformjára, de RTMP szerverként is beállíthatjuk a kamerát.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • GoPro

Azóta történt

Hirdetés