Hirdetés
Tepsi a táskában
A csomagolásból egy minden ThinkPad-jellegzetességet magán viselő notebook bukkan elő, mely ez esetben széltében értelemszerűen jobban elterpeszkedik az asztalon. A fedőlap selyemfényű fekete festése, a szögletes formák, valamint a jobb alsó sarokban díszelgő IBM ThinkPad logó ismerősként köszön vissza, egyben jelezvén, hogy akármi is lapul a panel alatt, abban (sok) hiba nem lesz.
A kijelző reteszét egy helyen kell oldani, ezek után a panel máris felnyitható, ám közben a másik kézzel nem árt lefogni a gépet, a keskeny zsanérok ugyanis meglehetősen erősen tartják a kijelzőt. Nem tudjuk, hogy ez csak a hozzánk került mintadarabnál volt-e így, mindenesetre a korábbi IBM és Lenovo ThinkPadekre ez nem volt jellemző; a kijelzőket a legtöbbször gyakorlatilag egy ujjal fel lehetett nyitni. A szélesvásznú ThinkPad T60 zsanérjai cserében stabilan tartják a megerősített szélű panelt, a kijelző nem lötyög, nem deformálódik, valamint nem horpad az érzékeny alkatrész épségét veszélyeztető mértékben.
A gép beviteli felülete első ránézésre alig változott a korábbi ThinkPad T60-as típusokhoz képest, az ezt megelőző szériákkal összevetve azonban az avatott szemeknek feltűnhet néhány apró különbség. Így például eltűnt a pöcökegér gombjairól a vörös színű jelölés, valamint kissé módosult a tapipad kialakítása is. Más a funkcióbillentyűk kialakítása is – szerkesztőink véleménye amúgy ezen a ponton volt a leginkább megosztott; akadt, akinek a régivágású design jött be, és volt, akinek a szürke gombokkal tarkított új.
Helykihasználás – T60 kontra Z60 [+]
Ám ahogy a 4:3 képarányú TFT-vel szerelt ThinkPadek beviteli felületéről valósággal sugárzik az átgondoltság, a praktikusság, úgy dől mindez romba a widescreen T60-nál. Különösen azért fájó ez, mivel az üzleti csúcsgép még az amúgy szintén széles kialakítású Z szériás noteszekhez képest is alulmarad ezen a téren. Ennek elsődleges oka, hogy a szélesvásznú modell ugyanazt az – egyébiránt kitűnő minőségű – klaviatúrát kapta, mint a többi típus, ebből kifolyólag a billentyűzet két oldalán jelentős holttér maradt a szélesebb kialakítás miatt. Ám míg a Z szériánál a tervezők ide bepasszírozták a hangszórókat, a widescreen T60-nál ez a terület üresen tátong, a hangszórók helyette felköltöztek a billentyűzet fölé.
A Z sorozatnál dicsértük az ötletet, miszerint az oldalsó csatlakozók piktogramjait a jobb helykihasználás és a könnyebb kezelhetőség végett a beviteli felületre is rápingálták. Ezeket a jelöléseket hiába is keressük a széles kialakítású T60-nál, sejtésünk szerint ez már nem fért bele a letisztultságot hirdető dizájnba. Kár érte.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!