Telekom TV SmartBox: szolgáltatói set-top box alacsony korlátokkal

Jó látni, hogy a szolgáltatók is haladnak a korral, és a tévéadások megjelenítése mellett eszközeik másra is használhatóak.

Hardver, médialejátszás

Tekintve, hogy egy szolgáltató eszközéről van szó, így a beüzemelés nem is olyan fontos szempont, hiszen ezt mindenképp egy szerelő fogja elvégezni, de azért túl nehéz dolga neki sem lesz, hiszen a folyamat csak egy extra lépésből áll egy hagyományos tévéokosító beüzemeléséhez képest. Első bekapcsoláskor a rendszer kéri, hogy adjuk meg a szerződéshez tartozó azonosítónkat, ami lehet e-mail cím, telefonszám vagy szerződésszám, ezt követően pedig már használhatjuk is az eszköz tévés részét, valamint Google fiókunkba való belépés után a Play Áruházat is elérhetjük.

[+]

Techújságíróként első utunk az AIDA64-hez vezetett, melynek futtatása során megtudtuk, hogy a kínai SDMC által gyártott DV8519 kissé módosított specifikációjú, DV8519B változatáról van szó. A set-top boxba négymagos, 64 bites, 1800 MHz-es, Cortex A53 magokra épülő processzor került, a GPU szerepét az ARM Mali-G31 MP2 tölti be, memóriából pedig 2 GB-ot kapunk. A tárhely mérete tesztalanyunkban 4 GB, szemben a DV8519 8 GB-jával, ebből nagyjából 2 GB érhető el a felhasználó számára alkalmazások telepítéséhez. A hardveren az Android TV 9.0-s verziója fut, a Telekom által átszabott felülettel.

[+]

A felhasználói felületről és a használati tapasztalatokról a következő oldalon beszélünk részletesebben, először viszont a szokásos tesztcsomagunkkal kezdtük az eszköz vizsgálatát. Az általunk használt fájlokat a Google Play Áruházból letöltött Kodi alkalmazásban próbáltuk lejátszani USB-n keresztül csatlakoztatott memóriakártyánkról, és a lista nagy részénél nem is tapasztaltunk problémát, kivéve a 2160p felbontású, H.264 kódolású Seven Wonders és a szintén H.264-es, de 720p felbontású, 10 bites Suzumiya esetében. Előbbi először még jól indult, a kép folyamatos volt, néhány másodperc elteltével viszont már néha pár pillanatra beakadt a kép, míg a Suzumiya végig akadozva futott, ezzel élvezhetetlenné téve a megtekintést.

Kodiban, illetve a YouTube és Plex alkalmazásokban a 4K felbontású tartalmak problémamentesen futottak, a HDR anyagoknál viszont lyukra futottunk: Kodiban csak a hangot játszotta le, Plexben el sem indult, a YouTube-on belül pedig nem jelent meg a HDR opció. Ez persze várható volt, a szolgáltató nem is HDR-képes eszközként reklámozza a SmartBoxot, ellentétben például az év elején tesztelt Xiaomi Mi Box S-sel. További negatívum, hogy több más streaming alkalmazással szemben (HBO GO, az előbb említett Plex, Amazon Prime Video stb.) a Netflix hivatalosan nem érhető el az eszközre, így ezt nem is érdemes a Play Áruházban keresnünk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

Hirdetés