Hirdetés

Sencor SLE 39F09M4: Full LED LCD tévé százezer forintért

Kezelés és a digitális adások

Szokatlan menürendszer

Hirdetés

Az elmúlt időszakban egyre több gyártó látja el tévéjét olyan komplex okostévérendszerrel, amelyből az összes szolgáltatás, opció elérhető közvetlenül – kezdve a médialejátszótól az internetes tartalmakon át egészen a rendszerbeállításokig. Nos, ebből a modellből ez hiányzik, így maradt a hagyományos menürendszer, amin csavartak egyet, így az jelentősen különbözik a legtöbb konkurens készülékétől...

A Sharp-féle, eddig egyedinek számító megoldáshoz hasonlóan itt is a felső sávba építették a főmenüt, az egyes funkciók, paraméterek pedig a képernyő közepén kaptak helyet. Ezek mögé nem pakoltak egységes színű keretet, tehát az adás folyamatosan fut a háttérben, ami jól néz ki, viszont nagyon világos tartalmak esetén, tehát mondjuk a jegesmedvék életéről szóló természetfilm esetén kicsit zavaró lehet. A menürendszer felépítése egyébként logikus és sekély, így minden ott van, ahol lennie kell, eltévedni gyakorlatilag lehetetlen. Ennek köszönhetően a kezelésbe hamar bele lehet jönni, annak ellenére, hogy a menüpontok mellett nincsenek rövid magyarázatok, és a kislexikon funkció is hiányzik. Az elektronika a távvezérlő nyomkodására gyorsan reagál, idegesítő várakozással nem kell számolni.

Maga a kopogós műanyagból készült távirányító egy teljesen átlagos darab, mely a matt fekete színezésnek köszönhetően sokkal kevésbé kényes, mint egy fényes felület. A funkciógombok száma megfelelő, így minden fontosabb szolgáltatás elérhető innen közvetlenül, viszont a háttérvilágítás hiányzik, azaz sötétben nem igazán használható. Egyes tévék már vezérelhetőek egy ingyenesen letölthető alkalmazás segítségével okostelefonnal vagy tablettel, de ez pont nem tartozik közéjük, és USB-n keresztül csatlakoztatott egérrel, illetve billentyűzettel sem képes együttműködni.

Digitális tévézés

A beépített tunernek köszönhetően alkalmas a digitális földfelszíni adások vételére, nem kell külön set-top boxot vásárolnia annak, akit érint a digitális átállás. A csatornakeresés gyors, mindössze pár percig tart, ezután máris kezdődhet a tévézés. A jelfeldolgozásra egy rossz szót se lehet szólni, hiszen még egy kisteljesítményű szobaantennával is remekül boldogult. A kép nem esett atomjaira, a színek sem csúsztak szét, illetve a hang sem rakoncátlankodott.


A Display gomb megnyomásával információt kaphatunk a jel erősségéről, illetve az aktuálisan futó műsor tartalmáról. Mivel utóbbiért a műsorszolgáltató a felelős, ezért nem a Sencort kell szidni, ha hiányos, semmitmondó vagy épp téves az információ. Természetesen az Elektronikus Programmagazin sem hiányzik, amin 8 csatorna kb. négyórányi műsora látható előre. Itt állítható be az emlékeztető, amit követően a tévé automatikusan átkapcsol a kijelölt műsorra, illetve az USB-n keresztül csatlakoztatott adattárolóra történő felvétel időzítése is az EPG-ben programozható be.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Így készülhetnek a cégek a NIS2-re a Lenovo segítségével

PR A NIS2 egy hálózati és információs biztonsági irányelv, amely rövidesen hatályba lép, modernizálva a 2016-ban bevezetett EU-s kiberbiztonsági szabályokat és jogi kereteket. Jogi intézkedések révén érnék el, hogy az EU-ban növekedjen a kiberbiztonság általános szintje.

Hirdetés