Hirdetés

Sencor SLE 39F09M4: Full LED LCD tévé százezer forintért

Médialejátszó

Ma már egy saját médialejátszó nélküli modellnek nem sok esélye lenne a gyilkos versenyben, legyen bármilyen olcsó is az adott készülék, így ez a szolgáltatás innen sem hiányzik. A kezelőfelület grafikája nem a legszebb, cserébe viszont jól használható; az ikonok és a karakterek mérete megfelelő, a könyvtárak és az állományok között a szokásos módon, a nyilakkal lehet ugrálni, az egyéb elérhető funkciókról pedig egy oldalt megjelenő információs ablak tájékoztat.

Dalok, fotók

Hirdetés

Manapság érthetetlen okból még a csilli-villi prémium modellek jó részében sem lehet lejátszási listát összeállítani. Épp ezért meglepő kissé, hogy itt működik a dolog, még úgy is, ha külön mappákban találhatóak az egyes fájlok. A képek természetesen forgathatóak és nagyíthatóak, valamint a lejátszási lista is elindítható. Lehet mögé aláfestő zenét pakolni, viszont a képváltás sebessége nem módosítható. Az egyes fotókról ugyan lekérhető némi információ, de az úgynevezett EXIF adatok feldolgozása, tehát, hogy milyen típusú géppel, milyen beállítások mellett készült egy kép, nem megoldott. A kötelező JPG mellett PNG és BMP kiterjesztésű állományok megjelenítését támogatja, azaz a GIF-ekkel és a manapság rém divatos animgifekkel nem boldogul.

Gigászi formátumbőségről a zeneszámok esetén sincs szó, hiszen itt csupán az MP3, illetve WMA fájlok jöhetnek szóba. A külön zenelejátszó felület egész jól néz ki, és itt nyílik lehetőség arra is, hogy beletekerjünk a számokba. Egyedül az ismétlés kapcsolható be, a dalok keverésére nem képes, illetve a hangbeállítások sem érhetőek el innen közvetlenül, viszont az ID3 tagek kezelését biztosítja.

Videók

A zenedoboz és a fotóalbum funkció is fontos, de az biztos, hogy legtöbben mégis videózás miatt indítják majd el ezt a szolgáltatást. A lejátszáshoz, beletekeréshez a távirányítón elhelyezett, már ezer éve megismert és bevált funkciógombokon (Play, Pause stb.) kívül használható a grafikus kezelőfelület is. Itt lehetőség nyílik arra, hogy a számok segítségével századmásodpercre pontosan megadjuk, hogy honnan is folytatódjék egy film, illetve akár 16-szoros lassításban is végigélvezhetőek az egyes jelenetek, sőt a képkockánkénti léptetésre is mód nyílik. Emellett lekicsinyíthető a kép vagy bele lehet nagyítani, ezek pedig olyan funkciók, amelyekkel nem nagyon találkoztunk mostanában egyetlen tévénél sem. A modell a külső feliratok kezelésére képes, ám csak akkor, ha azok neve megegyezik a videófájléval. A betűk mérete, színe és pozíciója nem módosítható, így benne van a pakliban, hogy nagyon világos háttér esetén a szöveg nem igazán látszik.


Tesztcsomagunk bevetése után kiderült, hogy korlátlan formátumtámogatásról szó sincs. A DivX, a WMV és a Killa_sample is ment a levesbe, ugyanis ezeket, bár felismeri, lejátszásukat visszautasítja. Az XviD zajosodott és akadozott, és ez volt az helyzet a TS első néhány másodpercével is. A többivel viszont remekül boldogult, tehát a manapság visszaszorulóban lévő QuickTime anyagok mellett az M2TS és MKV fájlokat is színhelyesen, mindenféle képhiba nélkül jelenítette meg.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Így készülhetnek a cégek a NIS2-re a Lenovo segítségével

PR A NIS2 egy hálózati és információs biztonsági irányelv, amely rövidesen hatályba lép, modernizálva a 2016-ban bevezetett EU-s kiberbiztonsági szabályokat és jogi kereteket. Jogi intézkedések révén érnék el, hogy az EU-ban növekedjen a kiberbiztonság általános szintje.

Hirdetés