Bekapcsolva
A technikai specifikációkat elnézve az rögtön megállapítható, hogy nem ez a jelenleg elérhető, legerősebb smart stick a piacon. A modellbe egy 1,2 GHz-es ARM Cortex-A8 CPU került 1 GB DDR3 RAM társaságában. A termékkommunikáció szerint kéne benne lennie 4 GB, adattárolásra szolgáló flash memóriának, viszont ebből a használat során mindössze 1 gigabájttal gazdálkodhat a felhasználó.
Hirdetés
Bekapcsolás után körülbelül 20 másodpercre van szükség, amíg feláll a rendszer, és el lehet kezdeni érdemben foglalkozni vele, tehát a jobb tableteknél megszokott villámgyors indulást el lehet felejteni. Működése egyébként stabil, nem fagyott le, nem omlott össze tesztünk során, és nem is melegedett át. A vezérlőeszközök nyomkodására az elektronika megfelelő sebességgel reagál, ami egy-két lassabb vetélytárs után kész felüdülés volt. Fontos megemlíteni, hogy nem szükséges csatlakoztatni a hálózati áramforráshoz, hiszen a tévé USB csatolójából is képes magába szívni az életet adó energiát.
Androidos kezelőfelület, vezérlőeszközök
Az ilyen típusú termékeknél láttunk már példát arra, hogy a gyártó (vagy pontosabban az a cég, amelyik meghatározza, hogy milyen márkanevet nyomtassanak a termékre Kínában), egy saját grafikus kezelőfelülettel is előáll. Ilyesmivel viszont a Sencor nem vacakolt, hanem maradtak a megszokott Andoridos GUI-nál. Ennek értelemszerűen megvan az az előnye, hogy ez egy bevált és többször finomított megoldás, viszont az is igaz, hogy érintőképernyőre optimalizálták, azaz egy ilyen tévés eszköz esetén nem használható olyan kényelmesen, mint ahogy azt az ember egy mobil készülék esetén megszokta.
Egyébként egyáltalán nem baj, hogy ez hiányzik, egyébként is a többi, saját felülettel ellátott készüléknél is inkább az Android-féle menürendszert részesítettük előnyben. Erről röviden csak annyit, hogy felépítése logikus, kellően sekély és átlátható. Minden lényeges paraméter könnyen elérhető és módosítható, tehát a kezelése rövid betanulási idő után senkinek sem okozhat komolyabb problémát.
Az ilyen típusú eszközöknek általában a közvetlen vezérlés a rákfenéje, hiszen érintőképernyő nincs, azt pedig egy hagyományos távirányítóval kiváltani nem igazán lehet. Épp ezért csomagolták e termék mellé a már korábban említett, tapipaddal kiegészített, USB porton keresztül csatlakoztatható, rádiós QWERTY billentyűzetet. Ezzel határozottan kényelmesebb és gyorsabb a navigálás, viszont a tökéletestől még messze van. A gombok egyrészt kicsik, másrészt maga a tapipad se túl nagy, és ami ennél is nagyobb baj, hogy kicsit pontatlan. Vagyis a legjobb megoldás továbbra is a rendes méretű, illetve kialakítású vezeték nélküli egér és klaviatúra.
Ezzel viszont csak az a bibi, hogy mindössze egyetlen normál méretű USB port került az eszközre, tehát vagy egy viszonylag drágább, kombinált szettre van szükség, vagy pedig egy USB HUB-ra. Utóbbinak megvan az az előnye, hogy ilyenkor jut csatolófelület a külső merevlemezeknek, pendrive-oknak is, amelyek használatát egyébként mellőzni kellene. Vannak olyan otthoni szórakozást szolgáló eszközök, amelyek már vezérelhetőek tablettel vagy okostelefonnal egy ingyenesen letölthető alkalmazás segítségével, de ez pont nem tartozik közéjük.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!