Miracast, kislexikon, appok, böngészés, sport mód
E-Manual
A Samsung évek óta beépíti e-Manual névre hallgató elektronikus kislexikonját, használati utasítását televízióiba, így ez a szolgáltatás innen sem hiányzik. Az e-Manual az idők során számtalan változtatáson esett át, ami elsősorban a grafikus kezelőfelület dizájnját illeti, de arra mindig odafigyeltek, hogy a leíró magyarázatok azon felhasználók számára is érthetőek legyenek, akik idegenül mozognak a szórakoztatóelektronikai vagy IT eszközök világában. Ráadásul a tematika szerint csoportokba osztott szövegeket sok esetben színes ábrákkal is kiegészítették, aminek köszönhetően ez a funkció ebben a televízióban remekül működik..
Osztott képernyő
Hirdetés
Ennek bekapcsolását követően mód nyílik arra, hogy az éppen futó tévéadás vagy film mellett megnyíló másik ablakban a felhasználó böngésszen vagy különféle alkalmazásokat futtasson. Nekünk ez a funkció nem állt annyira kézre, de biztos van, amikor ki lehet használni a benne rejlő lehetőségeket.
Böngészés, appok
Sajnos a tévébe épített hardvert pontosan nem részletezték, csak annyi lehet tudni, hogy négymagos processzorral rendelkezik. Mindenesetre a Tizen-féle böngésző kellően gyors rajta, gyakorlatilag olyan élményt nyújt, mintha egy számítógépen vagy telefonon szörfözne az ember. Egyetlen apró hibája van csak, mégpedig hogy a weboldalak mobil eszközökre optimalizált weboldalát tölti be, ami a nagy képernyőn többnyire nem fest túl jól.
Jelenleg közel száz alkalmazásból lehet válogatni, ami mondjuk az Android kínálatához képest elenyésző, viszont önmagában azért nem kevés, ennyi valóban jól használható tévés app ugyanis bőven elég. A bevált módszernek megfelelően a letölthető szoftvereket téma szerint osztották csoportokba, így külön szekcióba kerültek a sporttal, életmóddal, oktatással, információszolgáltatással kapcsolatos, valamint gyerekeknek szóló applikációk.
A legtöbbek által használt, legnépszerűbb program, a YouTube is megtalálható természetesen a kínálatban, és teljesen jól használható. A videók nem akadoznak, és a kép-, valamint a hangminőség is rendben van. A játékok sem hiányoznak, de sajnos ezek továbbra is meglehetősen egyszerűek, gyermetegek, így csak rövid ideig szórakoztatóak. Ráadásul amelyiknek már egy kicsit is szebb a grafikája, az kegyetlenül akadozni kezd, és akkor még nem is beszéltünk arról, hogy a vezérléssel mennyi probléma van, hiszen ezek alapvetően érintőképernyőre optimalizált szoftverek.
Sport mód
Ez a funkciót a vállalat elméletileg direkt a focikedvelők igényeinek figyelembe vételével alakította ki, de tapasztalataink alapján nincs sok értelme. A baj ott kezdődik, hogy bekapcsolását követően automatikusan megváltoznak a kép- és hangbeállítások, ráadásul úgy, hogy ezeken csak korlátozottan lehet módosítani. A bibi ezzel az, hogy a fényerő óriási, a színek pedig természetellenesen élénkek, magyarul rossz ránézni a képernyőre.
Hangalapú vezérlés
Mivel mikrofonnal felszerelt távirányító nem jár a televízióhoz, a mobil eszközzel történő vezérlés pedig nem működött, így ezt a funkciót nem állt módunkban kipróbálni.
Miracast
A képernyőtükrözés használatát elméletileg támogatja a készülék, és meg is tudja teremteni a kapcsolatot a kompatibilis mobil eszközzel, azonban egy pillanattal később automatikusan le is választja azt. Ennek következtében sajnos e funkciót nem sikerült bedurrantani.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!