Hirdetés
Még mindig D865GBFL: első lépések
Az alaplapon egyetlen egy jumper található. Ennek feladata az esetlegesen elrontott BIOS helyreállítása. Az Intel honlapjáról letölthető minden alaplaphoz egy .bio kiterjesztésű BIOS fájl, amit érdemes floppira kimásolni és a fiókban tartani. Ha netán BIOS vésés (flash-elés) közben áramszünet lenne, akkor sincs gond, hiszen ezzel a BIOS helyreállító lemezzel ismét életre tudjuk kelteni az alaplapot. A teendők: floppi lemez be, jumper sapka levesz, gép bekapcs és minden továbbit az alaplap elintéz - ennyit a "Dual BIOS"-ról és egyéb hibrid megoldásokról (az Intel kezdetektől fogva alkalmazza ezt az ötletes megoldást).
A jumper állásai: 1-2 normál, 2-3 "safe mode", sapka levéve BIOS recovery
Az alaplap hátsó része semmi különlegeset nem tár elénk, csupán a szokásos kivezetéseket:
Egy-egy PS/2 csatlakozás a billentyűzetnek/egérnek, 4 db USB, 1 db soros, 1 db párhuzamos port, az alaplapi VGA kivezetése (D-SUB only), az ethernet RJ-45-öse (afféle bit-szóró lőfegyver..) és a hangcsip kivezetései. A többi négy USB csatlakozója az alaplap felületén található. Ezek szabványosak, így utólag megvásárolható hozzájuk a kivezető egység (illetve amelyik házon van front USB, úgy annak a vezetékét csatlakoztathatjuk az alaplapra).
Első lépések
Az alaplap rögzítéséért 11 csavar felel, így a legnagyobb huzatban sem kell félnünk, hogy kiviszi a szél az alaplapot... Tréfa félre, beszerelés után egyből BIOS frissítéssel kezdtük (előkészítettük a DOS-os BIOS-t, mert ugyan ablakos rendszer alatt is lehet frissíteni, de inkább az új BIOS mellett szerettünk volna oprendszert telepíteni). A szokásos procedúra simán, zökkenőmentesen ment. Lássuk a D865GBFL BIOS-át (Phoenix):
A főablak
Advanced Settings
Tuning! Túlhajtható az alaplapi grafikus mag..
Chipset Configuration - a RAM beállításait is megváltoztathatjuk
Hardware Monitoring
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!